Twitter’da İstenmeyen Kullanıcı Nasıl Engellenir

Twitter’da İstenmeyen Kullanıcı Nasıl Engellenir

Twitter sosyal medyada kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğunu ele geçirmiş durumda, kullanıcıların en büyük sorunları arasında hiç şüphesiz gizlilik ve güvenliktir. Twitter çok yönlü ve kullanışlı bir sosyal medya sitesi olsa da bu sistemi kullanarak sizi rahatsız edebilecek insanlarla dolu diyebiliriz. Özellikle bayan kullanıcılar bu durumdan bir hayli şikayetçiler. Ancak twitter kullanıcılarına sizi rahatsız eden bu kişilerden korumak için bazı önlemler almış durumda.

Artık kullanıcılar twitter’da yalnızca görüşlerini ve o an ne yaptığını değil nerede olduklarını ve anlık fotoğraflarını dahi paylaşmaktadır. Tabi bu durumda sizi rahatsız edebilecek pek çok kişi bulunabilir. İstemediğiniz kullanıcıların sizi rahat bırakmıyorsa ve bu kullanıcılardan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki resimde ne yapmanız gerektiği bulunuyor.
Twitter’ın kedi hizmeti olan kişi engelleme özelliğini kullandığınız zaman engellediğiniz kişi Twitter hesabınızı takip edemez, hesabınızı listesine ekleyemez, profil resminizi göremez.

Şimdi adım adım bir kullanıcıyı Twitter hesabınızdan nasıl engelleyeceğinizi anlatalım:

İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
Engellemek istediğiniz kişinin Twitter hesabını ziyaret ediyorsunuz.
Profil sayfasındaki açılır menüye tıklıyorsunuz ve “… adlı kullanıcıyı engelle” seçeneğini seçiyorsunuz.

Eğer Twitter hesabınız herkese kapalı değilse atmış olduğunuz tweet’leri herkes görebilir. Böyle bir durumda engellediğiniz kişide hesabınıza girmesi halinde tweet’lerinizi görebilecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. elif dedi ki:

    twitter de isteyen beni takip edemesin

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.