Twitter’da Takip Etmeyi Bırakanlar Nasıl Tespit Edilir

Twitter’da Takip Etmeyi Bırakanlar Nasıl Tespit Edilir

Twitter’da çok sayıda takipçiniz varsa sizi takip etmeyi bırakanları tespit edebilmeniz pek mümkün olmayabilir. Twitter’da kısa sürede çok sayıda takipçiyi kaybetmek sıkıntı oluşturabilir. Twitter varsayılan olarak sizi takip etmeyi bırakan kullanıcılar hakkında herhangi bir bilgi sunmuyor. Ancak Twitter Counter benzeri servislerden faydalanarak Twitter’da takip etmeyi bırakanları tespit etmek mümkün hale geliyor. Twitter Counter ile Twitter’da sizi takip etmeyi bırakanları kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Twitter Counter Nasıl Kullanılır

Twitter’da takip etmeyi bırakanları görmek için öncelikle Twitter Counter web sitesine http://twittercounter.com Twitter hesabınız ile giriş yapın. Siteye kaydolduğunuzda sizi takip etmeyi bırakanları öğrenebilmek için haftalık olarak gönderilen raporlardan faydalanabiliyorsunuz. Raporu içeren e-postada sizi takip etmeyi bırakan üç kişi listelenecektir. E-posta başlığına tıkladığınızda Twitter Counter hesabınızın olduğu web sayfası karşınıza gelecektir, buradan sizi takip etmeyi bırakan kişiler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Burada sizi takip etmeyi bırakanlar kendi takipçi sayıları dikkate alınarak listelenecektir.

Hesaplara göz attıktan sonra çeşitli kategorilere ayırabilirsiniz. Bunun için her bir kullanıcı hesabının sağ bölümünde yer alan “Mark as” butonuna tıklayın. Açılan menüden görülebileceği üzere kullanıcıları Person (kişi), Spammer (spamcı) ya da Follow bot (takip botu) olarak etiketlemek mümkün. Twitter sizin için önemli bir mecra ise ve takipçilerinizi kaybetmek sorun teşkil ediyorsa spamcı ya da takip botu olarak nitelendirebileceğiniz kayıpları önemsememenizde fayda var. Ancak normal kullanıcılardan sizi takip etmeyi bırakanları düzenli olarak izleyerek takipçi sayınızın azalmasının önüne geçebilmek adına bazı önlemler almayı düşünebilirsiniz.

Eğer çok sayıda takipçinin bulunduğu bir Twitter hesabını yönetiyorsanız aylık 6 dolar karşılığında Twitter Counter Pro hesabı edinmeyi düşünebilirsiniz. Pro hesabı takip etmeyi bırakanlar hakkındaki listeyi haftalık değil günlük olarak sunabiliyor. Pro hesabına sahip olan kullanıcılarda Twitter Counter arayüzü bu şekilde görülüyor. Pro hesabında sizi takip etmeyi bırakan kişiler hakkında çeşitli bilgi ve notları kaydetme olanağı da sunuluyor.

New followers” sekmesinden tahmin edebileceğiniz gibi sizi takip etmeye başlayan yeni kullanıcıları görebiliyorsunuz. Bu özellik sizi takip etmeye başlayan yeni kullanıcıları selamla-manız ya da onların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz Tweet’ler yazabilmeniz için başarılı bir rehber olabilir. Burada yine kullanıcıları kategorilere ayırmak ve günlük yeni takipçi, takip etmeyi bırakan hesapların istatiklerini görebilmek mümkün. Arayüzde “Week Overview” sekmesinden ise haftalık yeni takipçi / takip etmeyi bırakan hesaplar istatistiklerini görebilir ve durum değerlendirmesi için ön bilgi edinebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.