Ücretsiz PHP Wikipedia Scripti indir

Ücretsiz PHP Wikipedia Scripti indir

PHP vikipedi teması, Ücretsiz wiki sözlük scripti indir, dünyaca ünlü Vikipedi: Özgür Ansiklopedi sitesini bilmeyen yoktur. Bu sitenin aynısından sizde sahip olmak istiyorsanız kendi bilgi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz. Özellikle herhangi bir alana veya konuya yönelik tüm bilgileri sitenizde paylaşarak kendinize özgü bir online bilgi kütüphanesi oluşturabilirsiniz. Özellikle içermemesi, farklı ve özgün tasarımıyla da dikkat çeken Wikipedia geniş bir bilgi ağına sahip olması ile site kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilenler arasında yer alıyor.

PHP Wikipedia Scriptinin Özellikleri

Genel olarak ansiklopedik bilgilerin yer aldığı bir site kurmak istiyorsanız bu script tam size göre. Kendi Wikipedia sözlüğünüzü açabilirsiniz. MediaWiki isteyen herkese bu şansı veriyor. Kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak PHP scripti indirmeye sunan site sayesinde bilgi hazinenizi internete aktarıp tüm insanlığın hizmetine verebileceksiniz.

PHP Wikipedia Scripti Nasıl Kurulur

Bu scripti kurabilmek için PHP ve MYSQL destekli bir sunucu () sahibi olmak gerekiyor. Size verdiğimiz indirme linkinden dosyaları indirin ve normal bir web sitesi kurar gibi, dosyaları sunucuya yükleyin. Bu işlemi tamamladıktan sonra MediaWiki için gerekli olan MySQL veritabanını oluşturmanız gerekiyor.

Site adresini girdiğinizde, karşınıza çıkan ekranda “set up the wiki” linkine tıklamalısınız. Daha sonra site config bölümündeki bilgileri giriyorsunuz.

wiki name: Ansiklopedi adınız
contact email: E- adresiniz

Language bölümünden Türkçe17;yi seçmeyi unutmayın.

Admin ismi ve Şifre bölümlerini doldurunuz.

Sayfanın biraz daha altına inerek Datebase config bölümüne geliniz.

Database type : MySQL

Database : Genellikle localhost tur.

If your database server isn’t on your , enter the name or IP address here….

Database name : <> Oluşturduğunuz DB Adı

DB username : <> DB Kullanıcı adı

DB password : <> Db Şifresi

DB password confirm : <> Db Şifresi tekrar

En son yapmanız ise İnstall MediaWiki butonuna tıklayıp kurulumu tamamlamaktır.

MediaWiki’yi kurduktan sonra, detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan script birçok proje için kullanılabilir. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde kısa süre içinde kendi ansiklopedinizi oluşturabilirsiniz.

MediaWiki İndirme linki
https://www.mediawiki.org/wiki/Download/tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar