Varsayılan Tarayıcıyı Nasıl Değiştirilir

Varsayılan Tarayıcıyı Nasıl Değiştirilir

Varsayılan internet tarayıcısını değiştirme nasıl yapılır? Kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısını istediğiniz internet tarayıcısı ayarlayabilirsiniz. Windows işletim sistemini kurduğunuzda Explorer otomatik olarak varsayılan tarayıcıdır. Ancak bir çok kullanıcı Google Chrome, Yandex , Mozilla Firefox, gibi internet tarayıcılarını bilgisayarlarına yüklemekte ve bununla birlikte ilk tercihini bunlardan biri olarak kullanmaktadır. Ancak başka bir tarayıcıyı yüklediğinizde varsayılan tarayıcınız sizin isteğiniz dışında değişebiliyor. Bu sorunu kolayca düzeltebilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme

Birçok kullanıcı İnternet Explorer’in yanına ilava olarak bir veya birkaç internet tarayıcısı yükler. Tarayıcılardan bir tanesini ilk tercih yapar. Ancak bu değiştiği zaman istemediğiniz halde her seferinde karşınıza çıkmasını değiştirebilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcıyı Yapmanız Gerekenler

varsayila-program

İlk olarak Denetim Masası’na giriyorsunuz. Açılan pencereden “Varsayılan Programlar“ı tıklıyorsunuz. buradan da “Varsayılan programlarınızı ayarlayın” seçeneğine tıklayın. Karşınız yeni bir pencere açılacaktır. Burada sol kısımda yer alan istediğiniz tarayıcıya tıklayıp “Bu programı varsayılan olarak ayarla” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Son olarak Tamam butonuna tıklayıp işlemi sonlandırın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar