VPN’siz Köprü Kurarak Engellenen Sitelere Girme

VPN’siz Köprü Kurarak Engellenen Sitelere Girme

’siz engellenen web sitelere nasıl girilir. ile köprü kurarak engellenen web sitelere girme yöntemi. Bilgisayarınıza yada akıllı cep telefonunuza internet tarayıcısını yükleyerek sansürleri aşabilirsiniz. Tüm Windows sürümleri Mac ve Linux işletim sistemlerini destekleyen yazılım ile köprü bağlantısı kurup sansürü nasıl geçebileceğinizi adım adım göstereceğiz. Tek yapmanız gereken adımları sırası ile uygulamanızdır. Takıldığınız noktaları mutlaka sorunuz.

Tor Browser Nasıl Köprü Kurulur

İlk olarak https://www.torproject.org/download adresine giderek Tor Browser internet tarayıcısını cihazınıza yükleyiniz. Normal şartlarda tarayıcıyı açtığınız zaman zaten bir ağa bağlanır ve sansürsüz bir şekilde intenrete girersiniz. Eğer normal şekilde ağa bağlanamadıysanız ağınıza sansür gelmiş olabilir. Manuel olarak köprü kurup yeni bir ağa bağlanabilirsiniz.

Tor Browser’ı ilk çalıştırdığınızda karşınıza çıkan ekrandan Yapılandır sekmesine tıklıyorsunuz.

tor-browser-kopru-1

İnterent Sercis Sağlayıcınız (ISS) Tor Ağına olan bağlantıları engelliyor ya da sansürlüyor mu? Sorusuna Evet seçeneğini seçip İleri butonuna tıklıyorsunuz.

tor-browser-kopru-2

tor-browser-kopru-satirlari

https://bridges.torproject.org/bridges adresine gidip karşınıza çıkan ekranda robot olmadığınızı ispatlayan bir ekran çıkıyor. Doğru şekilde kodu yazdıktan sonra size Hepsini seçip Tor Browser’daki Özel Köprüler ile bağlan sekmesine tıklayıp aşağıda size verdiğimiz linkten kopyaladığınız köprü adreslerini yapıştırıyorsunuz.

tor-browser-kopru-3

Tarayıcı size Yerel Vekil Sunucu Ayarlarını soracaktır. Eğer internete vekil sunucu aracılığıyla bağlanıyorsanız bilgilerini girmeniz gerekiyor. Genelde ev kullanıcıları doğrudan bağlandığı için Hayır seçeneğini seçip Bağlan butonuna tıklayınız.

tor-browser-kopru-4

Tor Ağına bağlanırken bu ekran karşınıza çıkacaktır. Bu işlem birkaç dakikanızı alacaktır. Eğer ağa bağlanamazsanız kullandığınız köprü bağlantısı da sansürlenmiş olabilir. Yapmanız gereken işlem çok basit, hemen kendinize yeni bir köprü bağlantısı edinin ve yolunuza devam edin.

tor-browser-kopru-aga-baglaniyor

Köprüler sansürleri kolayca aşmanıza yardımcı olan Tor aktarıcılarıdır. Köprüleri almanın diğer bir yolu da bridges@torproject.org adresine bir e-posta göndermektir. Lütfen e-postanın aşağıdaki e-posta sağlayıcılardan birinden alınmış bir adresten gönderilmesi gerektiğini unutmayın: Riseup, Gmail veya Yahoo.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. mustafaİsminiz... dedi ki:

  Köprüleri yapıştırdığımda “ayarlar kaydedilemedi” hatası veriyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
 • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
 • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
 • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
 • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
 • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
 • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
 • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir