Web Üzerinden Virüs ve Casus Yazılım Tarama

Web Üzerinden Virüs ve Casus Yazılım Tarama

Ücretsiz bir servis olan Trend Micro HouseCall ile bilgisayarınızın güvenli olup olmadığını ve sisteminize virüs, truva atı gibi zararlı yazılımlar bulunup bulunmadığını denetleyebilirsiniz. Aynı amaç için Trend Micro HouseCall servisini de kullanabilirsiniz. Virüsler, solucanlar, Truva atları ve casus yazılımlar sisteminizi yavaşlattığı gibi dosyalarınızın başkalarının eline geçmesine sebep olur. Hatta haberiniz dahi olmadan Wen sitelere saldırılar düzenleyebilirsiniz. Yani ark niyetli kişilerin kontrolüne geçebilirsiniz. Bu servisin nasıl kullanıldığını öğrenmek aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Zararlı yazılımların Trend Micro HouseCall ile temizlenmesi


1- Bunun için HouseCall’ın standart sürümünü http://housecall.trendmicro.com/tr/ kullanabilirsiniz. Web sitesine girdiğinizde TARAMAYI BAŞLAT (32 Bit) ve TARAMAYI BAŞLAT (64 Bit) butonuna tıklayın ve programı çalıştırın. Ardından lisans anlaşması şartlarını kabul edin ve Next’i tıklayın

2- HouseCall bulduğu tehditlerle ilgili bilgileri doğrudan Trend Micro’ya gönderir. Göndermesini istemiyorsanız bu özelliği Settings menüsü altından kapatabilirsiniz. Sistem taramasını başlatmak için Scan Now butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak ilerleme çubuğundan temizleme işleminin genel durumunu ve hangi dosyaların incelenmekte olduğunu görebilirsiniz.

3- Tarama işlemi bittiğinde HouseCall size bulduklarını listeleyecektir. Fix Now butonuna basarak bulunan tehditlerin bilgisayarınızdan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Previous Scans size daha önceki virüs tarama işlemlerinde yapılanlar hakkında bilgi verir. Açılır menüden bir tarih seçerek ilgili tarihe ait raporu görebilirsiniz. Bu süreçte sisteminizdeki bazı dosyaların gereksiz yere kaldırıldığını düşünüyorsanız, dosyaları buradan eski yerine koyabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir