Webmail Nasıl Açılır (cPanel – Plesk Panel)

Webmail Nasıl Açılır (cPanel – Plesk Panel)

Web site sahiplerinin kendi alan adları ile açabileceği mail adresi kurumsal kimliğinizi yükseltecek ve alan adınızın iletişiminde büyük etkisi olacaktır. Elektronik posta sistemi sizi internete erişebildiğiniz her hangi bir yerinden e-posta hesabınıza ulaşmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde ’de gördüğünüz mesajlarınız ve dosyalarınız siz silene kadar ana posta sunucusunda muhafaza edilir. E-Postalar sunucunuzun içerisinde tutulduğundan sunucunuz çalışmama veya farklı bir sorun yaşadığında E-Posta hesabınıza erişemezsiniz. Şimdi cPanel ve Plesk Panel kullanarak nasılE-Psta hesabı açabileceğinizi anlatacağız.

cPanel’den Nasıl Mail Adresi Açılır

cPanel hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve Mail bölümünden Email Accounts linkine tıklıyorsunuz. Açılan ekrandaki boşlukları istenen şekilde dolduruyorsunuz. Mailbox Quota yazan yerden ise açacağınız mail adresinin kapasitesini belirliyorsunuz. Burada ki işlemleri tamamladıktan sonra cPanel ana sayfasına geri dönüyorsunuz ve Ardından yine Mail bölümünde olan Webmail linkine tıklıyorsunuz. Hemen peşinden Webmail ile ilgili mesaj çıkacaktır. Go to Webmail Login linkine tıklayarak gelen ekrandan mail adresinize giriş yapabilirsiniz.

Plesk Panel’den Nasıl Mail Adresi Açılır

Plesk Panel hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunan menüden Alan Adları linkine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada domainleriniz listelenecektir. Domaininize tıklıyorsunuz ve E-Posta Ayarları linkine tıklıyorsunuz . Burada Webmail’in karşısında bulunan Yok kısmını MailEnable Web Client ile değiştiriyorsunuz.

Plesk Panel’de Webmail özelliğini aktif ettikten sonra panelinizin ana sayfasına geliyorsunuz ve E-Posta seçeneğine tıklıyorsunuz. Araçlar menüsünden Yeni Eposta Hesabı Ekle seçeneğine tıklıyorsunuz. Yeni E-Posta Hesabı Ekle Seçeneğine tıkladıktan sonra E-posta Hesabı Formunu istenilen şekilde dolduruyorsunuz. İşlemleri tamamladıktan sonra WebMail Butonu’na basarak E-posta Hesabınızın Kontrol Panelini açıp Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. gözde dedi ki:

    arkadaslar ben webmail açmak istıyorum ve bulamıyorum kayıt yerını ne yapmam lazım bugun bana acıl lazım yardımcı olur musunuz lutfennnnnn

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir