WebMatrix İle Windows Üzerinde WordPress Kurma

WebMatrix İle Windows Üzerinde WordPress Kurma

WordPress PHP kod yapısına sahip olduğu için Linux tabanlı işletim sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Ancak Microsoft WebMatrix ile WordPress hazır scripti Windows işletim sistemli bir bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Microsoft WebMatrix ile kolayca herkes bir WordPress sitesi oluşturabilir. WordPress web sitelerini geliştirmek için üretilen bu program ücretsiz olarak sunulmaktadır. Microsoft’un web sitesi geliştirme için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içeren Microsoft WebMatrix detayları şu şekilde;

Microsoft WebMatrix ile WordPress kullanılabilir Web Application Gallery den tam WebMatrix çalıştırmak için test edebilirsiniz. Webmatrix kullanarak sitenizi kolayca özelleştirebilirsiniz ve daha sonra geniş bir seçim host hizmeti sağlayıcıları ile internet üzerinden yayınlarsınız.

WordPress 2003 yılında iki kişinin parmaklarının toplamından daha az sayıda kullanıcıyla günlük yazma işleminin tipografisini iyileştirmek üzere tek bir bit kod ile yola çıktı. O zamandan bu yana, yüz binlerce sitede kullanılan ve her gün milyonlarca insan tarafından görülen, dünyanın kendi kendini barındıran en büyük blog aracı haline geldi.

WordPress kullanarak her türlü web sitesi yapma imkanına sahipsiniz. Eklentiler ve binlerce kullanıcı sayesinde sorunlarınıza anında cevap bulursunuz. Web siteleri oluşturmaya başlamak için WebMatrix’i yükleyin ve Microsoft Web Platform Installer’ı kullanarak kurun. 5 dakikadan kısa bir sürede çalışmaya hazır olacaksınız! WebMatrix kurulduğunda WordPress, Joomla!, DotNetNuke ve Orchard gibi sık kullandığınız ücretsiz web uygulamalarının en son sürümünü almayı ve kurmayı kolaylaştırmış olacaksınız.

WebMatrix ile hemen bir WordPress sitesi oluşturmak istiyorsanız Buraya tıklayınız.