WordPress Admin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

WordPress Admin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

WordPress tabanlı web sitelerin sayısı giderek artıyor. Bunun en büyük nedeni bu scriptin ücretsiz oluşu ve zengin bir eklenti havuzuna sahip olmasıdır. Uygun bir teme ve eklentilerle WordPress ile yapamayacağınız bir site yok, WordPress web sitenizin şifresini unuttuysanız veya giriş yapamıyorsanız şifrenizi geri almanın veya yeni bir admin belirlemenizin yöntemleri mevcut. WordPress Şifre alama:

Web sitenizin panelinizin giriş kısmına geliyorsunuz http://www.******.com/wp-admin yazarak girebilirsiniz. Burada Parolanızı mı unuttunuz linkine tıklıyorsunuz ve Kullanıcı Adı ya da E-posta adresinizi girerek şifrenizi mail adresinize gönderebilirsiniz.

E-Posta Adresinizi Unuttuysanız Ne Yapayacaksınız

WordPress web sitenizin admin şifresini ve mail adresinizi unuttuysanız yada mail adresiniz bir başkasının eline geçtiyse o zaman sunucu panelinizden adminin E-Posta adresini değiştirmelisiniz. Plesk veya Cpanel‘e giriş yaptıktan sonra PhpMyadmin’e giriyorsunuz buradan WordPress siteniz için kullandığınız database’e tıklıyorsunuz. Tablolar listelenecektir. Listeden wp_users tablosunun yanında bulunan kalem simgesine (Düzenle) tıklıyorsunuz. Karşımıza gelen Ekranda user_pass kısmına gelip işlevini md5 seçeneğini seçiyorsunuz daha sonra değer bölümüne olmasını istediğiniz şifrenizi yazıyorsunuz. Sağ alttaki git butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyorsunuz.

Yine bu ekrandan kullanıcı adınızı görebilirsiniz. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra E-Posta adresinizi WordPress admin panelinizden giriş yapabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Bad sektörler tamir edilemiyor. Burada amaç sistem...
  • ÖMER:peki hdd ye tekrardan format atarsak eski bad sect...
  • Tuncay:Bende olmadi acaba neden error veriyo surekli...
  • Murat:Şimdi değerli kardeşim benim internet ışığı yanıp ...
  • sew:yapın...
  • emrullah:merhabalar sayın admin, lütfen güncel e-mail adres...
  • Ayşegül:Eski facemi nasil kurtarırım...
  • Kalender:Kafamda soru işareti kalmadı. Çok açıklayıcı ...