WordPress Arama Motoru Optimizasyonu SEO Eklentisi

WordPress Arama Motoru Optimizasyonu SEO Eklentisi

Web site sahipleri için arama motorlarında ön sırada çıkmanın çok büyük önemi bulunmaktadır. Kullanıcıların çok büyük çoğunluğu arama motorlarını kullanarak web sitelerine ulaşmaktadır. Web site sahipleri de bu durumu bildiği için arama motorlarına büyük önem vermektedir ve web sitelerini arama motorlarının istediği şekilde dizayn etmektedirler. Search Engine Optimization diğer bir tabirle SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. WordPress tabanlı bir web sitesine sahipseniz bu eklentilerle sitenizi arama motorlarına entegre edebilirsiniz.

WordPress All-In-One SEO Eklentisi

En çok kullanılan WordPress eklentilerinden biridir. All-In-One SEO ile kolayca arama motoru optimizasyonunuzu yapabilirsiniz. All-In-One SEO eklentisi Google Analytics destek olur, Gelişmiş Kanonik URL’ler, sayfadaki linklere ince ayar yapar, e-ticaret siteleri için SEO Entegrasyonu sağlar, CMS tarzı WordPress kurulumu için destek sağlar. All-In-One SEO eklentisinin özellikleri bunlarla sınırlı değil Otomatik arama motorları için optimize başlıklar sunar, Otomatik META etiketleri oluşturur, yinelenen içerikleri önler, Gelişmiş kullanıcılar için ince ayar sunar, herhangi bir başlığı geçersiz kılmak ve herhangi bir META açıklamayı istediğiniz herhangi bir META anahtar kelime ayarlayabilirsiniz. Otomatik Meta, Ultimate Tag Warrior ve daha pek çok eklentiler ile uyumlu çalışır.

All-In-One SEO İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack/

WordPress Platinum SEO Pack Eklentisi

Platinum SEO Pack eklentisi uzun yıllardır kullanılan WordPress web site sahiplerinin tercih ettiği önemli bir SEO eklentilerinden bir tanesidir. Platinum SEO Pack eklentisi otomatik 301 yönlendirmeleri, Kanonik URL’ler, Arama motorları için Optimize içerik ve Sayfa Başlıkları, otomatik olarak tüm SEO ilgili META etiketleri oluşturma, kategori ve etiket sayfaları için meta açıklama ve meta anahtar kelime etiketi belirtmek için seçenekler sunar. Platinum SEO Pack eklentisi yinelenen içeriği önlemeye yardımcı olur, dizin Ekle, noindex, nofollow, noodp, noydir, noarchive, nosnippet gibi pek çok tag ekler.

Platinum SEO Pack İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/platinum-seo-pack/

WordPress SEO by Yoast Eklentisi

SEO by Yoast eklentisi diğer SEO eklentilerine nazaran daha geç piyasaya sunuldu. Ancak SEO by Yoast eklentisi bu eklentilere nazaran çok daha farklı hizmetler sunmaktadır. Bunların içerisinde en önemli özellik ise makalenize sunulan SEO puanlaması diyebiliriz. Yazdığınız makalenin yeterince uzun olup olmadığı, anahtar kelime yoğunluğu, başlık,  açıklama kısmının uygunluğu gibi daha pek çok bilgiye yer vermektedir. WordPress SEO by Yoast eklentisi ile daha iyi içerikler yazabilirsiniz.  Bu eklenti XML Sitemaps görevi görür ve site haritaları ve site haritaları varlığını Google ve Bing gibi arama motorlarına bildirir. RSS Optimizasyon sağlar. Htaccess ve robots.txt dosyasını düzenler. Diğer SEO eklentileriniz ile uyumlu çalışır.

SEO by Yoast İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.