WordPress Arkadaşına Öner Eklentisi indir

WordPress Arkadaşına Öner Eklentisi indir

tabanlı bir web sitesine sahipseniz yayınladığınız makalelerin içerisine arkadaşına tavsiye et bölümü ekleyebilirsiniz. Eğer sıkça paylaşılan makalelere veya içeriklere sahipseniz bu eklenti sayesinde sitenize gelen ziyaretçilerin içeriklerinizi kolayca paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumu ve kullanımı gayet basit. CAPTCHA özelliği sayesinde de spama karşı tedbir alınmış yani siteniz üzerinden spam gönderimi engellenmiş, Şimdi adım adım yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Yapmanız gereken ilk iş WordPress  admin panelinden eklentiyi yüklemek olmalıdır. Eğer panel yerine FTP kullanarak yüklemek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz indirme linkinden indirebilirsiniz.

Admin panelinden indirmek için giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunan Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini yani Send link to friend yazıyorsunuz. Çıkan sonuçlar içinde eklentiler listelenecektir. Burada eklentinin altında bulunan Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

Send link to friend Ayarları Nasıl Yapılır

Send link to friend eklentisi İngilizce olduğundan eklentiyi ilk önce Türkçeleştiriyoruz. Bunun için yapmanız gereken WordPress panelinizin sol tarafında bulunan Ayarlar sekmesi altındaki Send link to friend linkine tıklıyorsunuz.

Ayar menüsü altına “Send Link to Friend” bölümünün geldiğini göreceksiniz. Oraya girin ve 2 satır ingilizce yer var orayı Türkçeleştirin.

Title: Send link to Friend yazısını Arkadaşına Öner olarak değiştiriyorsunuz.

Small Description: If you thought this page is useful to your friend, use this form to send yazısını Bu makale hoşunuza gittiyse arkadaşınızı da haberdar edebilirsiniz olarak değiştiriyorsunuz.

Bu şekilde değiştirdikten sonra Update Setting butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

Ürünün Widget desteği bulunmaktadır. WordPress admin panelinizin sol kısmında bulunan Görünüm sekmesi altında Bileşenler linkine tıklıyorsunuz ve açılan ekrandan Send link to friend bileşenini sürükleyerek istediğiniz konuma ekleyebilirsiniz. Eklentiyi sayfa içerisine eklemek istiyorsanız:

Görünüm sekmesi altında bulunan Düzenleyici linkine tıklıyorsunuz ve Single.php dosyası içerisine aşağıdaki kodu ekleyip kaydediyorsunuz.

<?php if (function_exists (gSendtofriend)) gSendtofriend(); ?>

Send link to friend İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/send-link-to-friend/

 

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir