WordPress Arkadaşına Öner Eklentisi indir

WordPress Arkadaşına Öner Eklentisi indir

tabanlı bir web sitesine sahipseniz yayınladığınız makalelerin içerisine arkadaşına tavsiye et bölümü ekleyebilirsiniz. Eğer sıkça paylaşılan makalelere veya içeriklere sahipseniz bu eklenti sayesinde sitenize gelen ziyaretçilerin içeriklerinizi kolayca paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumu ve kullanımı gayet basit. CAPTCHA özelliği sayesinde de spama karşı tedbir alınmış yani siteniz üzerinden spam gönderimi engellenmiş, Şimdi adım adım yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Yapmanız gereken ilk iş WordPress  admin panelinden eklentiyi yüklemek olmalıdır. Eğer panel yerine FTP kullanarak yüklemek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz indirme linkinden indirebilirsiniz.

Admin panelinden indirmek için giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunan Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini yani Send link to friend yazıyorsunuz. Çıkan sonuçlar içinde eklentiler listelenecektir. Burada eklentinin altında bulunan Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

Send link to friend Ayarları Nasıl Yapılır

Send link to friend eklentisi İngilizce olduğundan eklentiyi ilk önce Türkçeleştiriyoruz. Bunun için yapmanız gereken WordPress panelinizin sol tarafında bulunan Ayarlar sekmesi altındaki Send link to friend linkine tıklıyorsunuz.

Ayar menüsü altına “Send Link to Friend” bölümünün geldiğini göreceksiniz. Oraya girin ve 2 satır ingilizce yer var orayı Türkçeleştirin.

Title: Send link to Friend yazısını Arkadaşına Öner olarak değiştiriyorsunuz.

Small Description: If you thought this page is useful to your friend, use this form to send yazısını Bu makale hoşunuza gittiyse arkadaşınızı da haberdar edebilirsiniz olarak değiştiriyorsunuz.

Bu şekilde değiştirdikten sonra Update Setting butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

Ürünün Widget desteği bulunmaktadır. WordPress admin panelinizin sol kısmında bulunan Görünüm sekmesi altında Bileşenler linkine tıklıyorsunuz ve açılan ekrandan Send link to friend bileşenini sürükleyerek istediğiniz konuma ekleyebilirsiniz. Eklentiyi sayfa içerisine eklemek istiyorsanız:

Görünüm sekmesi altında bulunan Düzenleyici linkine tıklıyorsunuz ve Single.php dosyası içerisine aşağıdaki kodu ekleyip kaydediyorsunuz.

<?php if (function_exists (gSendtofriend)) gSendtofriend(); ?>

Send link to friend İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/send-link-to-friend/

 

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir