seo dersleri

WordPress Belirli Kategorilerden Son Yazıları Çekme

WordPress Belirli Kategorilerden Son Yazıları Çekme

belirli kategorideki son yazıları göstermek için eklenti kullanmanız gerek yok çünkü sadece iki satır kod ile yalnızca istediğiniz belli kategorilerdeki konuları çekebilirsiniz. alt yapısı sistem olarak sunucu kaynaklarını diğer sistemlere nazaran daha fazla tüketmektedir. Burada iş kullanıcılara düşmektedir. Sade bir tasarım daha az eklenti ve temada kullandığınız kodları olabildiğince daha düşük kullanmaya gayret ediniz. İşte belli kategorilerden konu çekme ve açıklaması:

<?php query_posts('showposts=10&orderby=date&cat=3,4,5'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

Yukarıdaki kodu kopyalayıp WordPress sitenizin son yazıları göstermek istediğiniz yere yapıştırıyorsunuz. Hemen kodumuzu analiz ediyoruz. Kodda bulunan showposts=10 kodu kaç tene konu çıkartacağınızdır. Order By Son yazılar şeklinde sıralama yapmaktadır. Burada can alıcı nokta burası Cat =3,4,5 burada bulunan rakamlar kategorilerinizin  tag_ID numarasıdır.

Kategorilerinizin tag_ID numaralarını nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız yapanız gerekenler şu şekilde, WordPress panelinizde Yazılar bölümünün altında bulunan Kategoriler seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada oluşturmuş olduğunuz kategorileriniz listelenecektir. Burada herhangi bir kategorinizin üzerine gelirseniz kategorinin tag_ID numarasını görebilirsiniz.

"WordPress Belirli Kategorilerden Son Yazıları Çekme" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. Erdem dedi ki:

    eyvallah dostum

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner