WordPress Blog Nasıl Silinir

WordPress Blog Nasıl Silinir

WordPress blog sitesinde açtığınız bir bloğu nasıl silebileceğinizi adım adım anlatacağız. WordPress bloglar daha çok reklamda içermediğinden kullanıcı odaklıdır. Ancak pek çok yayıncı gelir elde edemediği için tercih etmemektedir. Kar amacı gütmeyen kullanıcılarda daha sonra bloglarını kapatmak istediğinde bir hayli zorlanmaktadır. Bu makalemizde bir WordPress bloğu nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

WordPress Blog Kaldırma

Yapmanız gereken ilk şey WordPress bloğunuza giriş yapmak ve silmek istediğiniz bloga Blog Yöneticisi olarak giriş yapmaktır.

wordpress-blog

Daha sonra açılan sayfada sol menüden Araçlar sekmesi altında Siteyi Sil sekmesine tıklıyorsunuz.

wordpress-blog-1

Açılan sayfadan Permanently delete my site’s address and all content. Seçeneğini seçtikten sonra aşağıya doğru bir sayfa açılacaktır. Buradan da

I’m sure I want to permanently remove yourgroovysite.wordpress.com, and I am aware I can never get its content or its address back. Kutucuğundaki onayı işaretliyorsunuz.

Delete ******.wordpress.com Permanently butonuna tıkladığınız anda E-Mail adresinize bir posta gelecektir. Bu bloğunuzu koruma amaçlı yapılmıştır. Herhangi birisi şifrelerinizi öğrenerek bloğunuzu ele geçirip bloğunuzu silebilir diye bir nevi önlem alınmış. Size gönderilen Maildeki linke tıklayarak ilgili bloğu silebilirsiniz.

Not: Eğer bloğunuz İngilizceyse kolayca Türkçeye çevirebilirsiniz. Sol menüde bulunan Setting sekmesi altında yer alan General daha sonrada Language sekmesinden Tr – Türkçe seçeneğini seçerek WordPress’inizin arayüzünü Türkçeleştirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. mehmet dedi ki:

    merhaba, bende araçlar kısmında “siteyi sil” çıkmıyor. Neden olabilir acaba ve siteyi başka türlü nasıl silebilirim?

  2. İbrahim Kesen dedi ki:

    Merhabalar 2011 de ibotr.wordpress.com seklinde blog açtım 2012den sonra kullanmayı bıraktım.suan ne siliniyor ne kullanabiliyorum kayitli oldugum maili hatırlamıyorum ne yapayim veya en kolayi google aramalarindan nasil silerim

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.