WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir

WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir

WordPress web sitenize eklenti yükleme ve kurulumunu adım adım anlatacağız. WordPress bloğunuzu eklentiler kullanarak daha görsel hale getirebilir, arama motorlarına göre optimize edebilir, istenmeyen yorumları engelleyebilir, anketler sunabilir ve web dünyasında aklınıza gelebilecek pek çok hizmeti sunabilirsiniz. WordPress eklentileri WordPress için vazgeçilmezlerdendir. Oldukça geniş bir eklenti havuzuna sahip olan WordPress ile şimdi adım adım WordPress eklentisi nasıl yüklenir anlatacağız.

Makalede Neler Var?

1. Yol:

İlk yol bir FTP programı kullanarak eklenti yükleme yöntemini anlatacağız. Bu yol ikinci yönteme göre daha uzun ve uğraştırıcı olanıdır. Bu yöntemi anlatmamızın nedeni her eklentinin WordPress.org sitesinde bulunamamasıdır. Bazı eklentiler kullanıcılar tarafından geliştirilir ve kendi web sitelerinde indirmeye sunulur.

İlk olarak FTP programına giriş yapıyorsunuz ve hostinginize bağlanıyorsunuz. Eğer bir FTP programına sahip eğilseniz Ücretsiz FTP Bağlanma Programı adresinden bir program edinebilirsiniz. FTP programıyla hostinginize bağlandıktan sonra /wp-content/plugins/ dizinine ulaşıyorsunuz ve indirmiş olduğunuz eklentiyi klasörü ile birlikte buraya yüklüyorsunuz. (upload)

Daha sonra WordPress tabanlı web sitenizin admin paneline giriş yapıyorsunuz ve Eklentiler bölümünün altında bulunan Yüklü Eklentiler linkine tıklıyorsunuz. Burada yüklü olan eklentiler listelenecektir. Yeni yüklediğiniz eklentinin altında bulunan Etkinleştir seçeneğine tıklayarak eklentiyi aktif ediyorsunuz.

2. Yol

Bu yöntem birinci yönteme göre çok daha kısa ve güvenli olanıdır. İlk olarak WordPress admin panelinize giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunana Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini yazıyorsunuz WordPress.org sitesindeki eklentiler arasında arama yapmış oluyorsunuz. çıkan sonuçlar içinde eklentiler listelenecektir. Burada Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir