WordPress Full Yedek Alma Eklentisi

WordPress Full Yedek Alma Eklentisi

web sitenizin full yedeğini alabileceğiniz ücretsiz bir eklenti tanıtacağız. Resimlerle adım adım eklentiyi nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Web sitenizi taşıyacaksanız yada elinizde düzenli olarak yedek tutmak istiyorsanız Duplicator – Migration Plugin eklentisi bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bu eklenti profesyonel şekilde yedekleme yapabilmenizi sağlayan kullanımı kolay pratik bir eklentidir. Eklentinin profesyonel sürümünü satın almanız halinde ise yedeklerinizi otomatik olarak Dropbox, Google Drive ve benzeri harici sitelere yedekleme imkanına sahipsiniz.

Duplicator – WordPress Migration Plugin Eklentisi Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurmak oldukça basit, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını Duplicator – WordPress Migration Plugin yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://tr.wordpress.org/plugins/duplicator/ adresinden indirebilirsiniz.

Duplicator – WordPress Migration Plugin ile Site Yedeği Nasıl Alınır

Admin panelinde Duplicator sekmesi altında bulunan Settings sekmesine tıklayıp açılan menüden Packages sekmesine tıklıyorsunuz. Burada yer alan Use mysqldump ve Attempt Network Keep Alive kutucuklarını işaretleyin.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra yedekleme işlemine geçiyoruz. Admin panelinde Duplicator sekmesi altında bulunan Packages seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada yer alan Create new butonuna basıyorsunuz. Karşınıza Storage, Archive, Installer bölümleri çıkacaktır. Name kısmında o günü tarihi otomatik dolacaktır. Bu ayarlar tamamen isteğe bağlıdır. Sitenizin büyüklüğüne göre bu işlem biraz zamana alabilir.

Next butonuna tıkladığınızda siteniz taranmaya başlayacaktır ve Scan Complete ekranında size bilgi verilecektir. Yes. Continue with the build process! Kutucuğunu işaretleyip Build butonuna tıklayın.

Installer ve Archive butonuna tıklayarak yedeklerinizi indirebilirsiniz. Installer, dosyası sitenizi kopyalamak için kullanılan php dosyasıdır. Archive ise sitenizin dosyalarını içerir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Çetin Yitmener:İlgili ilgisiz o kadar açıklama var ki? Hiçbirisi ...
  • kıymet:fesbuk açın eski hesabımı....
  • kıymet:fesbuk kapandı eskı hesabımı açın...
  • kıymet:Yanlışlıkla fesim kapandı.eski hesabımı nasıl yükl...
  • Tuncay:silinen foto ve videolar geri getirme zamanı varmı...
  • upper maker:zaten videoları 600 saniye ye kadar indiriyor....
  • osman:oyun kaldırmıyor ve enkötü telefon bence kullanma...
  • Arda:Düzenle kısmı nerede...