WordPress İçerik Facebook Twitter Paylaşımı Yapanlara Açılsın

WordPress İçerik Facebook Twitter Paylaşımı Yapanlara Açılsın

tabanlı Web sitelerinizde paylaştığınız linkleri gizleyip sadece Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşım yapan kişilere açabilirsiniz. Bu işi yapan pek çok eklenti bulunuyor. Ancak bunların çoğu ya ücretli yada kısıtlı eklentilerden oluşuyor. Çalışan eklentilerin bir kısmı da ID no istemektedir. ID no almak içinde hesaplarınızın geliştirici sayfalarında bazı işlemler yapmanız gerekiyor. Şimdi size tanıtacağımız Social Locker & Content Locker – Locker Cat adlı eklentide bunları yapmanıza gerek olmadan linklerinizi gizleyip sadece Facebook, Twitter paylaşımı yapan kullanıcılara açabilirsiniz.

Facebook ve Twitter Paylaşımı Yapanlara Açılan İçerik

Gizleyeceğiniz içeriğin link olmasına gerek yok, bu bir resim yada video olabilir. Eklentiyi yükleyip aktif ettikten sonra sol menüye Social Locker sekmesi gelecektir. Bu bölüme tıkladığınızda Headline bölümü “Share to Unlock Content” yazısını “İçeriğin Kilidini Açmak İçin Paylaş” şeklinde değiştirin. Copy bölümünde yazan “Unlock this exclusive content by using one of the sharing buttons below.” yazısını da “Aşağıdaki paylaşım düğmelerinden birini kullanarak bu içeriğin kilidini açın.” Şeklinde değiştirin ve Save butonuna tıklayınız. Bundan sonra yapacağınız işlem ise gizlemek istediğiniz içeriği şu kodlar arasına almaktır;

[lockercat]Gizlenecek Link, Video, Resim vb. içerik buraya gelecek[/lockercat]

WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir

Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini yazıyorsunuz WordPress.org sitesindeki eklentiler arasında arama yapmış oluyorsunuz. Çıkan sonuçlar içinde eklentiler listelenecektir. Burada Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

Social Locker by Locker Cat İndirme Linki: https://tr.wordpress.org/plugins/locker-cat/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar