WordPress ile Zamanlanmış Yazı Yayımlama

WordPress ile Zamanlanmış Yazı Yayımlama

ile yazığınız yazıyı ileri bir tarihte veya saatte yayınlama imkanına sahipsiniz. yazı yayım tarihini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Yazınızı istediğiniz ay, istediğiniz gün istediğiniz saatte yayınlayabilirsiniz. Elinizdeki makaleyi ileri bir tarihte yayımlamak istediğinizde bunun için ekstra bir program veya eklenti kullanmanıza gerek yok, kendi bünyesinde bu özelliği barındırıyor. Bu makalemizde ’in bu özelliğini neden kullanmamız gerektiğini ve nasıl kullanabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Yeni Yazılar Neden Zamanlanmalı

Google arama motoru için web sitenizin hangi sıklıkla güncellendiği oldukça önemlidir. Bu nedenle arama motorlarının örümcekleri sitenizi belli aralıklarla ziyaret eder. Botlar sitenize her geldiğinde eli boş dönerse bir zaman sonra bu rutin sizin için dezavantaja dönüşür. İşte bu durumdan kurtulmak için WordPress’in zamanlama özelliğini kullanabilirsiniz. Örneğin elinizde 5 tane makale varsa bu kaleyi aynı anda peş peşe yayınlamak yerine gün içerisine belli saatlere yayın, bu sayede siteniz gün içersin de sürekli olarak güncellenmiş olacak ve bu sıralamanıza da etki ettiği gibi takipçilerinizde web sitenizi ziyaret ettikçe yeni makalelerle karşılaşacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin ara ara sitenizi ziyaret etmesini sağlayacaktır.

Yazı Yayım Tarihi Nasıl Ayarlanır

Öncelikle wordpress admin panelinize giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Yazılar sekmesi altında yer alan Yeni Ekle linkine tıklayınız. Yayımla bölümünde Hemen yayımla kısmında Düzenle linkini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda menü aşağıya doğru genişleyecektir.

Aşağıya doğru genişleyen menüde Tarih ve Saat ayarlama kutucuklarını göreceksiniz. Yazıyı yayımlamak istediğiniz tarih ve saati ayarlayın Tamam butonuna tıklayın.

Son olarak Yayımla olan buton artık Zamanla şeklinde değişecektir. Zamanla butonuna tıkladığınızda artık makaleniz istediğiniz tarih ve saatte yayımlanacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...