WordPress Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

WordPress Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

WordPress kullanıcı adını değiştirmek, WordPress kullanıcı adını değiştirme yöntemleri. WordPress güvenlik gereği kullanıcı adını değiştirmeye izin vermemektedir. Ancak WordPress bloglara yapılan saldırılar nedeni ile WordPress geliştiricilerin panele giriş için kullanılan kullanıcı adını Admin olarak seçememenizi önermektedir. Kullanıcı adını farklı seçip güvenliğinizin gücünü artırmak için rakam, harf ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlemeniz gerekiyor.

WordPress kullanıcı adını değiştirmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem veritabanınıza müdhale ederek diğer yöntem ise panelinizi kullanarak kullanıcı adınızı değiştireceğiz. Dijitaltekonloji.Net olarak ilk yöntemi tavsiye etmiyoruz. Çünkü veritabanınızdan kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde veritabanınız zarar görebilir, bazı eklentileriniz çalışmayabilir.

Veritabanından Kullanıcı Adını Değiştirme

Panelinize giriş yaptıktan sonra Phpmyadmin daha sonra veritabanınızı seçiyorsunuz.

UPDATE wp_users SET user_login = ‘Yeni_yonetici_adi’ WHERE user_login = ‘Admin’;

Yukarıdaki kodları kendinize göre düzenleyin ve kodu çalıştırın otomatik olarak kullanıcı adınız değişecektir.

2. Yöntem

Panelinize giriş yaptıktan sonra Phpmyadmin daha sonra veritabanınızı seçiyorsunuz ve listeden WP_USER seçeneğine tıklıyorsunuz ve düzenle butonuna tıklayarak user_login tablosunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

WordPress Panelden Kullanıcı adı Değiştirme

Kolay ve en güvenilir yöntem budur. Oldukça kolay olan yöntem şu şekilde kullanıcı adınız admin değiştirmek için öncelikli olarak yeni bir kullanıcı adı hesabı oluşturuyorsunuz. Örneğin “dijitalteknoloji” yönetici haklarını veriyorsunuz ve admin hesabınızdan çıkış yapıyorsunuz. Daha sonra yeni oluşturduğunuz “dijitalteknoloji” adıyla oturum açıyorsunuz. Daha sonra WordPress panelin sol bölümünde yer alan Kullanıcılar sekmesine tıklıyorsunuz ve diğer kullanıcı olan “admin” hesabını siliyorsunuz. Tabi bunu yaparken tüm yazılarınızı “dijitalteknoloji”ye aktar seçeneğini seçiyorsunuz. Böylece tüm yazılarınız admin kullanıcısından dijitalteknoloji kullanıcısına aktarmış olacaksınız. Aksi durumda tüm yazılarınız silinir.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.