WordPress.org ile ilgili bir şeyler ters gidiyor

WordPress.org ile ilgili bir şeyler ters gidiyor

.org sitesine bağlanamama hatası, akismet.com’a bağlantı sağlanamadı hatası nasıl düzeltilir. Admin paneli içerisinden eklenti yüklemek istediğimde veya ’i güncellemek istediğimde karşıma çıkan bu hatayı uzun bir süre araştırdım en büyük Webmaster formlarından yardımlar istedim, ’e bildirdim fakat bir netice alamadım, uzun uğraşlar sonunda yapancı bir blogda benzer bir hatayı alan kişi ilgili kodları paylaşmış böylece beni de bu sorundan kurtardı. Türkçe bir kaynakta olmadığı için bu sorunu nasıl düzelteceğinizi detaylı olarak sizlerle paylaşacağım…

WordPress.ORG Bağlanamadı Hatası ve Çözümü

Beklenmedik bir hata oluştu. WordPress.org ile ilgili bir şeyler ters gidiyor olabilir ya da bu sunucunun ayarları yanlış olabilir. Eğer bu problemleri yaşamaya devam ederseniz destek forumarına başvurun.

An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)

Aksimet Eklentisinde Çıkan Hata

Aşağıdaki anahtar daha önceden doğrulandı fakat akismet.com’a bağlantı sağlanamadı. Lütfen sunucu yapılandırmanızı kontrol edin.

Çözüm Önerileri:

class-http.php Timeout sürelerini Düzenleme

Bir formda WordPress dosyalarının içerisinde bulunan class-http.php dosyasını düzenleyerek sorununu çözenler var. Bunun için FTP’den bağlantı kuruyorsunuz ve wp-includes klasörü içerisinde yer alan class-http.php dosyasını açıyorsunuz. Aşağıdaki satırları bularak 5 olan değerleri 30 olarak değiştiriyorsunuz.

'timeout' => apply_filters( 'http_request_timeout', 5 ),

'redirection' => apply_filters( 'http_request_redirection_count', 5 ),

WP-Config.php Dosyasını Düzenleme

Yine bir önceki adımda olduğu gibi FTP’ye bağlanıp WP-Config.php dosyasının içerisine alttaki kodları yerleştiriyoruz ve sorunumuz çözülüyor.

add_filter('http_api_transports', function()
{
return array( 'streams' );
});
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. yenirehber dedi ki:

    Ben de bu sorunu yaşıyorum. Ancak bu çözüm de işe yaramadı. Bir ara daha olmuştu. Siteyi tümden silip yeniden kurmak zorunda kalmıştım. Çok can sıkıcı bir durum.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir