WordPress Performans ve Optimizasyon Eklentileri

WordPress Performans ve Optimizasyon Eklentileri

WordPress bir bloğa sahipseniz sitenizin hızlı açılması sizin için oldukça önem arz etmektedir. Çünkü arama motorları hızlı açılan web siteleri daha çok sevmekteler ve bir önbellek oluşturarak web sitenizin kaynak tüketimini azaltabilirsiniz. Özellikle WordPress tabanlı web sitelerin hiti artıkça daha fazla sistem kaynağı tüketmektedir. Buda site sahibini daha iyi bir sunucuya geçmeye zorlar. Daha iyi bir sunucu daha çok para anlamına gelmektedir. WordPress sitenize bu eklentilerden birini yükleyerek site hızını ve performansını artırabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

W3 Total Cache

W3 Total Cache eklentisinin kullanıcı memnuniyeti oldukça yüksek ve bu alanda en başarılı eklentilerden bir tanesidir. W3 Total Cache eklentisini sitenize yüklediğinizde web sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansını artırır. Buna bağlı olarak web sitenizin açılış süresi kısalır. Geliştirilmiş web sunucu performansınına sahip olan eklenti web sitenizin HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçültür sitenizi arama motorlarına göre optimize eder. Bu optimizasyon sonrası eklenti % 80 Bayt tasarrufu sağlar.

W3 Total Cache İndirme Linki: http://www.w3-edge.com/wordpress-plugins/w3-total-cache/

WP Super Cache

WP Super Cache en çok kullanılan performans eklentilerinden bir tanesidir. Bu eklenti sayesinde kolayca sitenizin performansını artırabilirsiniz. Eklentiyi kullanması oldukça basit. Sitenize yüklediyseniz Türkçe dil desteği bulunduğundan eklenti gerekli ayarları yapmanız için sizi yönlendirecektir. WP Super Cache eklentisi PHP önbelleğe alma, sayfaları sıkıştırma, CDN desteği gibi daha pek çok hizmet sunmaktadır.

WP Super Cache İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/

WordPress eklenti kurmayı bilmiyorsanız WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir konumuzu inceleyebilirsiniz. Takıldığınız noktalarda yorum bölümünü kullanarak bizlere sorabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar