WordPress Resimlere SEO Yapma Eklentisi

WordPress Resimlere SEO Yapma Eklentisi

Arama motorları kullanıcılara yalnızca içerik değil resim, doküman ve dosya araması da sunuyor. Durum böyle olunca da web sitenizin içerisinde bulunan görsellerden de hit çekebilirsiniz. Aslında bu tip ayarlamaları manuel yapmanız arama motorları tarafından daha fazla ilgi görmektedir. Ancak sitenizi yayınladıktan belli bir süre geçtiyse tek tek isimlendirip SEO ayarı yapmak uzunca bir vaktinizi alabilir. Bu nedenle bu eklenti sayesinde web sitenizde bulunan görsellere Başlık ve Alt Başlık meta etiketlerini otomatik olarak ekleyerek arama motorlarının görseller bölümlerinde üst sıralara çıkmanıza katkıda bulunuyor.

SEO Friendly Images adlı eklenti ile görsellerinizi arama motorlarına uygun hale getirebilirsiniz. Sitenizde bulunan görsellerinize otomatik olarak arama motorlarından gelen trafiği artırmak elinizde, WordPress SEO eklentisi ile resimlerinizi W3C/xHTML geçerli kılar.

SEO Friendly Images Eklentisi Nasıl Kurulur

İlk olarak WordPress admin panelinize giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunana Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümüne gelerek eklentinin adını yani SEO Friendly Images yazıyorsunuz. Çıkan sonuçlar içinde SEO Friendly Images eklentisinin altında bulunan Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

SEO Friendly Images Eklenti Ayarları

SEO Friendly Images eklentisini yükledikten sonra Ayarlar sekmesi altında bulunan SEO Friendly Images linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada ALT ve TITLE bölümlerini göreceksiniz buraya aşağıdaki parametreleri yazarak kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

% title – Yazı başlığı değiştirir.
% adı – Görüntü dosyasının adı (uzantısı olmadan) değiştirir.
% category – Kategori değiştirir.
% tags –  Etiketleri değiştirir

SEO Friendly Images İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/seo-image/