WordPress Sayaç Eklentisi İndir

WordPress Sayaç Eklentisi İndir

WordPress web siteleri için geliştirilen bu eklenti ile kullanıcıların istatistiklerini toplayabilirsiniz. Bir web site sahibi için sitenin almış olduğu trafik kadar ziyaretçilerin web sitenizde neler yaptığı da önemlidir. Kullanıcıların sitenize nereden geldiği eğer arama motoru kullanmışsa hangi kelimeyi aratıp sizi kaçıncı sayfadan bulduğu, kullanmış olduğu internet tarayıcısı ve işletim sistemi gibi daha pek çok veriyi bu eklenti sayesinde edinebilirsiniz.

Bir çok web sitesi bu işi ücretsiz olarak zaten yapıyor. ancak bu web siteleri site istatistiklerinizi büyük şirketlere satmaktadırlar. Yani sizin verilerinizle para kandıkları gibi site verileriniz 3. Şahısların eline geçmiş oluyor. Şirket sahipleri kullanıcı alışkanlıklarına göre reklam politikası belirlemektedirler. Wassup ile kullanıcılarınızın siteniz üzerinde neler yaptığını, hangi sayfalarda gezdiklerini yıllık, aylık, günlük ve saatlik bazda kullanıcı istatistiklerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Google Analytics bir alternatiftir diyebiliriz. Aynı zamanda kullanıcı verilerini depolayabilir ve bunları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

ip / hostname, yönlendirme, sitenizi ziyaret eden örümcekler,  kullanılan arama motorları, anahtar kelimeler, SERP (arama motoru sonuç sayfası), İşletim sistemi / dil / tarayıcı, Ziyaretçilerin inceledikleri, kronolojik ve kullanıcı başına oturumu, Tüm kullanıcı arayüzü, spam ve hack girişimleri gibi bilgileri depolayabilirsiniz.

Wassup Eklenti İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/wassup/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar