WordPress Sayfalama Eklentisi

WordPress Sayfalama Eklentisi

WordPress tabanlı web sitelerinizde kullanabileceğiniz bu eklenti ile yazılarınızı sayfalandırarak hem kullanıcıların kolayca gezinebilmesini hem de arama motorlarının eski konularınıza ulaşabilmesini sağlayarak web sitenizin üst sıralarda kalmasına yardımcı olabilirsiniz. WP PageNavi adlı eklenti ile sayfalarınızı istediğiniz tarzda numaralandırabilirsiniz. WordPress web sitelerde özellikle blog’larda mutlaka kullanılması gereken eklentilerden bir tanesidir.

WP PageNavi eklentisinin en iyi yanlarından bir tanesi de sayfalama kısmının temanıza göre stil düzenlemesi yapabilme imkanına sahip olmanızdır. Eklentiyi yüklemek için yapmanız gerekenler:

İlk olarak WordPress admin panelinize giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunan Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini yani WP PageNavi yazıyorsunuz. Çıkan sonuçlar içinde eklentiler listelenecektir. Burada Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getiriyorsunuz.

<?php wp_pagenavi(); ?>

Eklenti ayarlarınız için yine WP Admin panelimizin sol tarafta bulunan Ayarlar sekmesi altında PageNavi linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfadan istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz.

WP PageNavi Eklenti İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-pagenavi/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar