WordPress wp-admin Beyaz Sayfa Sorunu

WordPress wp-admin Beyaz Sayfa Sorunu

WordPress beyaz sayfa sorunu genelde site üzerinde yapılan değişiklikler, yeni yüklenen eklentiler, yüklü olan eklentilerin güncellenmesi veya wordpress son sürüm yüklemelerinde karşımıza çıkan sıkça karşılaştığımız problemlerden birisi bu makalemizde wordpress kullananlar için beyaz sayfa sorunu ile karşılaşanların bu sorunu nasıl çözeceklerine yönelik cevaplar vereceğiz.

Başlamadan önce uyaralım buradaki bilgiler daha önce denendi ve sizlere yardımcı olmak için paylaşıldı ancak burada yazılanların uygulanmasından doğacak olan hatalardan kendiniz sorumlusunuz, sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

WordPress sistem üzerinde değişiklik yapmadığınız sürece bu sorunla karşılaşmazsınız ancak zaman zaman değişiklik yapmak zorunda kalırsınız ve bu değişiklik sonucu ortaya çıkar, beyaz sayfa sorunuyla karşılaştığınız takdirde yapmanız gereken şey en son yaptığınız değişikliği geri eski haline getirmek olmalıdır. Sitenizin admin sayfasına ulaşamadığınız için değişikliği geri alamayacaksınız bu yüzden değişiklikleri FTP yolu ile yapacaksınız.

İlk iş olarak buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirip kurabileceğiniz Notepad++ programını indirip kuruyorsunuz.

Daha sonra en son değişiklik yaptığınız dosyayı FTP’den indiriyorsunuz. Notepad++ programı ile açıyorsunuz. biçim bölümünde kodla ANSI seçtikten sonra yaptığınız değişiklikleri eski haline getirip kaydediyorsunuz FTP atıp eski dosyanızla değiştirin ve sayfanızı yenileyin…

Başka Bir Yöntem – config.php dosyasının FTP’den indiriniz Notepad++ programında açınız biçim bölümünde kodla ANSI olarak kaydediniz, bilgileri kopyalayıp FTP’deki config.php dosyasını düzenle diyerek kopyaladığınız içeriği üzerine yapıştırınız ve kaydediniz. Sayfanızı yenileyip giriş yapmayı deneyin…

Başka Bir Yöntem – FTP`ye wp-admin dosyalarını tekrar yükleyin…

Başka Bir Yöntem – FTP`den eklentilerinizi bilgisayarınıza kaydediniz sonra ftp den hepsini siliniz. Sonra tek tek FTP’ye atınız ve sayfanızı yenileyip giriş yapmayı deneyin…

Başka Bir Yöntem – Eğer uyumsuz bir plugin (eklenti) varsa bunu silmeniz ve .htaccess dosyanıza şunu eklemelisiniz;

php_value display_errors on

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (12 Yorum)

 1. MuRo dedi ki:

  selam arkadaşlar ben word pres sayfamın ayarlardaki giriş linklerinin oldugu bölümü sildim yanlışlıkla şimdi wp-adminden girerken kullanıcı adımı ve şifremi kabul etmiyor ne yapmam gerek

 2. Dora dedi ki:

  Bu sorun bendede oldu şimdi çözdüm başka bir blogda şöyle yazıyordu : bu hata genellikle Tema İşlevleri (functions.php) dosyasındaki sorunlardan kaynaklanıyor.

  bende eski dosyayı yükledim ftp’den düzeldi sorun.

 3. Levent dedi ki:

  ALLAH razı olsun 2 gündür bunla uğraşıyorum oldu sonunda ansi yapınca

 4. Burak dedi ki:

  Merhabalar,
  Bu sorunun kaynağı temanızdan kaynaklanıyordur. Öncelikle temanızda değişiklik yaptığınız dosyaların bir listesini oluşturun metin belgesinde lafa karıştırmamak amacıya. Metin belgesine yazıdığınız dosyaları tek tek FTP ile masaüstüne atın. Daha sonra dosyayı Not Defteri ile açın. Dosya > Farklı kaydet seçeneğini seçin. Açılan pencerede kodlama yazan yerin yanında UTF-8 seçili ise onu ANSI yapıp FTP ye atın. Ya da tam tersi ise yani ANSI ise UTF-8 yapın FTP ye atın. Daha sonra wp-admin kısmına girin web sitenizden. klavyeden F5 tuşuna basın bakalım düzelecekmi. Düzelmez ise diğer dosyalarda aynı işlemi tekrarlayın. Baktınız yine olmuyor temayı nereden indirdiyseniz o dosyaları tekrar atın tema klasörüne en kökten çözüm budur. Bu da çözüm olmadı wordpress dosyalarında KODLAMA kısmını değiştirmiş olabilirsiniz. Bu yüzden ordpress dosyalarını tek tek eskisinin yerine atarak bir deneyin. Tabi bunları yapmadan önce FTP den sitenizi yedek almayın KESİNLİKLE UNUTMAYIN. Teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

 5. ceyhun dedi ki:

  teşekkürler

 6. doğan dedi ki:

  ben wordpress dizin değiştirmeyi deniyordum ancak panelden girip hiçbirşey yapmadan direkt dosyaları başka bir dizine taşıdım ve site açılmadı bende eski haline getirdim site yine açılmadı lütfen bana yardımcı olun çok önemli bu lütfen

 7. estainfo dedi ki:

  aynı hata sebebiyle arama sonuçları vasıtasıyla bu sayfaya geldikten sonra, anlatılan yöntemler işe yaramayınca, anlık olarak aklıma gelen aşağıdaki yöntemle sonuca ulaştım:

  1- öncei lokal ya da ftp üzerinde fark etmez, (plugins klasörünün içeriğini taşımak için) aynı üst dizin içinde yeni bir klasör yaratıyoruz. ben “plugins2” adında bir klasör oluşturdum ve plugins içindeki tüm eklentileri sürükle-bırak ile buraya taşıdım.

  2- şimdi her işlem yaptıktan sonra hem site ön yüzünü, hem de admin panelini refresh yaparak hata varmı diye kontrol edeceğiz.

  3- plugins2 klasörüne taşıdığımız eklentileri (klasörlerini) harf sırasına göre seçip (önce a harfindeki eklenti klasörlerini taşı, siteyi kontrol et, sonra b harfindeki klasörleri taşı vs…) orjinal klasöre taşıyoruz. siteyi kontrol ediyoruz. eğer bir hata var ise son taşıdığımız harfteki eklentilerden birisidir.

  4- hata almışsak, o harfteki klasörleri plugins klasöründen diğerine taşıyıp, bu sefer tek tek orjinal klasöre geri alıyoruz. her seferinde siteyi kontrol ettiğimiz için, hangi eklentiyi taşıdığımızda hata alıyorsak, eh işte o eklenti sorunludur.

  5- fakat, tüm eklentiler içinde birden fazla eklenti sorunlu olabilir. bu sebeple tüm eklentileri kontrol etmelisiniz.

  çorbada tuzumuz olsun. selametle…

 8. özer dedi ki:

  teşekkürler işime yaradı.

 9. fatih dedi ki:

  hocam süpersin ANSİ işimi gördü mükemmel.çok saol.

 10. ferid dedi ki:

  gerçekten çok işime yaradı.hatta bunun için geçen sefer tümwp ve bp yi silip yeniden kurulum yaptıydım.çok teşekkür ederim.

 11. mudi dedi ki:

  Hay Allah razı olsun. 50 kere yükledim düzelmedi. ANSI yaptım oldu. çok teşekkürler

 12. Ozan Ersin Doğan dedi ki:

  Çok teşekkürler. ANSI olarak kaydetmek işime yaradı. Kurtuldum şu lanet sorundan.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.