WordPress Yorum Alanına Resim Ekleme Eklentisi

WordPress Yorum Alanına Resim Ekleme Eklentisi

tabanlı web sitede yorum alanına resim eklenmesine izin vermiyor. Sadece zengin metin alanı desteği sunmaktadır. Bu alana Linki desteklediği için kullanıcılar göstermek istedikleri şeyleri farklı sitelere yükleyip yorum alanına resmin linkini paylaşıyorlardı. Comment Images Reloaded adlı eklenti yorum alanına doğrudan resim yükleme imkanı veriyor. Bu eklenti yorum sisteminizde PNG, GIF, JPG ve JPEG formatında resim desteği sunuyor. Dikkat etmeniz gereken bir husus var. Yorum yapan kişiler çok fazla resim yüklemeye başlar ise sunucu taraflı sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Sunucunuzdaki dosya boyutu limiti bir anda şişebilir.

Comment Images Reloaded Nasıl Yüklenir

Yorum limitleme eklentisini web sitenize kolayca yükleyip aktif hale getirebilirsiniz. Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını Comment Images Reloaded yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/comment-images-reloaded/ adresinden indirebilirsiniz.

Comment Images Reloaded Kullanımı

Eklentiyi kullanmak için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok, eklentiyi aktif ettiğiniz anda yorum bölümünün altında dosya yükleme kısımları yerini alıyor. Ziyaretçilerin resim ekleyebilmeleri için Gözat butonuna tıklayıp resmi seçmesi yeterli.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir