WordPress Yorum ve Sosyal Medya Eklentisi

WordPress Yorum ve Sosyal Medya Eklentisi

Web site sahipleri sitelerini kullanıcı odaklı yapmalıdırlar. Bu duruma sosyal medyanın katkısı oldukça büyüktür. Sosyal medya kullanıcıları içerik üretmek kadar içeriklerini başkaları ile paylaşmalıdırlar bunu yapabilmenin en iyi yolu da milyonlarca üyeye ve aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya siteleridir. Sosyal medyada paylaşılan linklerinizin web sitenize arama motorları tarafından da büyük katkısı bulunmaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanın diğer bir yolu da artık sosyal ağlarda içeriğinizin ne kadar konuşulduğudur diyebiliriz.

Digg Digg

Tüm popüler sosyal ağları destekleyen Digg Digg eklentisi ile web sitenize kayan paylaş butonları ekleyebilirsiniz. Özellikle Twitter, Facebook Paylaş, Digg, LinkedIn, Google +1, Reddit, Dzone, Tweetmeme, Topsy, Yahoo Buzz, StumbleUpon, Del.icio.us, Sphinn ve daha pek çok popüler sosyal paylaşım butonları ekleyebilirsiniz. Sol veya sağ tarafa ekleyebilir kullanıcı sayfayı aşağıya doğru kaydırdıkça sayfayla birlikte butonlarında kaydırma özelliği bulunmaktadır.

Digg Digg Eklentisi İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/digg-digg/

Simple Facebook Connect

Simple Facebook Connect adlı eklenti ile basit bir şekilde Facebook sayfanız ile sitenizi birbirine entegre edebiliyorsunuz. Tamamen otomatik OpenGraph etiketler uygular böylece sitenizin hızını çok fazla etkilemez. Facebook kimlik bilgilerini (Facebook avatar desteği ile) kullanarak yorumlama imkanı sunar. Bu eklenti son zamanları oldukça popüler olarak kullanılan bir eklentidir.

Simple Facebook Connect Eklentisi İndirme Linki: http://wordpress.org/extend/plugins/simple-facebook-connect/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.