Yahoo İsmi Nereden Geliyor

Yahoo İsmi Nereden Geliyor

? Bu isim nereden geliyor hiç düşündünüz mü? Dünyanın en popüler internet sitelerinden biri olan Yahoo Türkçe dil desteği bulunmasına rağmen diğer ülkelere oranla ülkemizde popülaritesi düşük diyebiliriz. Bilişim alanında pek çok hizmet veren Yahoo marka olmayı başarmış dev bir kuruluştur.

Yahoo Kelimesinin Sözlükteki Anlamı: insan azmanı, hayvan gibi tip, kaba adam, cahil, hantal

Yahoo’nun ilk ismi uzun ve değişik bir marka ile yayın hayatına başladı. “Jerry and David’s Guide to the World Wide Web.” ismiyle yola çıkan kuruluş daha sonra isim değişikliğine karar verirler ve Yahoo kurucuları bir araya gelerek bundan çok daha iyi bir isim için sözlüğe bakmaya başladılar. Sözlükte karşılarına çıkan ve ‘kaba, sofistike olmayan’ tabirini ve sözcüğün söylenişine hayran olan kurucular bu ismi seçtiler.

Yahoo yola çıktığı ilk günlerde arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anlık mesajlaşma, e-posta grubu ve benzeri hizmetler sunarak internet dünyasında adından söz ettirmeyi başarmış bir firmadır. Yahoo! hizmetlerinin ulaşılabildiği Yahoo.com, günde 3 milyar sayfa gösterimiyle dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerindendir. Sunduğu hizmetlerden Yahoo Messenger özellikle ABD’de çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen, ülkemizde bu denli kullanılmamaktadır. Sunduğu ücretsiz e-posta hizmetinin sığası “unlimited storage” sloganıyla bir ilk olarak sınırsızdır. Bu diğer firmalara da ilham olmuştur.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir