Yandex Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır

Yandex Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır

Yandex arama motoru her geçen gün yeni bir hizmetini aktif hale getiriyor. Ülkemize büyük önem veren Yandex arama motoru kurumsal E-Posta alma servisi ile sahip olduğunuz kurumun özel alan adı ile veya kişisel alan adınız ile E-Posta hesabı açabilirsiniz. Yandex Türkçe dil desteği de verdiğinden kullanımda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Yandex E-posta hesaplarını yönetmek için kullanışlı bir arayüz sunduğu gibi E-posta arayüzünde organizasyonlarınız için logo oluşturma imkanı veriyor.

Organizasyonunuzdaki çalışanlarla etkin etkileşim kurabilmenizi sağlayacak ücretsiz e-posta sağlayıcı için Yandex.Mail’e bağlanın.

İlk olarak kurum.yandex.com.tr adresine giriyoruz ve Alanı bağla butonuna tıklıyorsunuz. eğer bağlanamıyorsanız giriş yapmamışsınız demektir. Yandex E-Posta hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Daha sonra sizden alan adınızı doğrulamanız istenecektir. Sitenizin kök dizinine bir dosya atmanız istenecektir. Eğer ücretsiz bir servis kullanıyorsanız (Blogger, WordPress.com, Tumblr) dns ve cname, mx kayıtlarıyla yönlendirme yapmanız gerekiyor.

1. Adım Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın” seçeneğindeki ”yamail-” size özel verilmiş kodu ve ”mail.yandex.com.tr” ile başlayan host ismiyle bir  CNAME kaydı oluşturun.

Bir MX kaydı oluşturuyorsunuz.”mx.yandex.net” mail server ismini kullanacaksınız. Doğrulama işlemini başlattıktan birkaç dakika sonra alan adınızın bağlandığını gösteren bir uyarı göreceksiniz. Bu işlemden sonra kendi alan adınız ile E-Posta hesabı alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Benim bilgisayarım taktığımda dolum yapıyor yazısı...
  • SUAT DURMUŞ:Çok teşekkürler.Bilgisayarımdaki bu özellik yakın ...
  • hilmi:bende a530 hiç bişey yapamıyom çok kötü bilgisayar...
  • Duygu:Sifremi unuttum youtube yardimci olurmusuniz...
  • abdullah:vestel vtab7 lite 3 en son güncelleme kaç abi...
  • Ahmet yazıcı:Peki imei kayıtını eski bir telden kaydettiler,yaz...
  • Emir:Bendede aynı sorun var düzeltebildinmi...
  • Osman:sizin yazacağınız yönergeye yazayım...saçmalık.....
  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...