Yasaklı Sitelere Girebilmek için Kesin Çözüm

Yasaklı Sitelere Girebilmek için Kesin Çözüm

Mahkeme kararı ile kapatılmış sitelere girebilmek için en güzel yöntemlerden biride Tor Browser Bundle internet tarayıcısını kullanmaktır. Bu tarayıcı sayesinde tüm yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Ülkemizde DNS’lerinde yine mahkeme kararı ile yasaklanması nedeni ile DNS ayarlarını değiştirseniz dahi bazı yasaklı sitelere giriş yapamazsınız. Ancak Tor Browser Bundle ile tüm yasaklı sitelere girebileceğiniz gibi güvenirlik konusu da çok önemlidir. Çünkü pek çok hesap güvenli olmayan VPN, DNS gibi bağlantılar nedeni ile tehlike altındadır.

Tor Browser Kullanımı ve Özellikleri

Tor Browser Bundle internet tarayıcısı Mozilla Firefox desteklidir. Tasarımı bu tarayıcı ile aynıdır bu nedenle Firefox kullanıcıları tarayıcıyı kullanırken hiçbir zorluk çekmeyecektir. Tarayıcıyı kullanırken herhangi bir ayarla uğraşmanıza gerek yok sadece yüklemeniz yeterlidir. Yüklediğiniz çalıştırın ve yasaklı sitelere giriş yapın hepsi bu kadar.

Tor yazılım tüm dünyada bir ağ etrafında iletişim sağlayan ve sizi koruyan bir yazılımdır. Bu yazılım ziyaret ettiğiniz siteleri ve sizin fiziksel yerinizi öğrenilmesini engeller. Engellenen sitelere erişim sağlar ve başkalarının sizi takip etmesini engeller. Tor Browser Bundle herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan Windows, Mac OS X, veya Linux üzerinde kullanmanızı sağlar.

Tor Browser Flash Player Nasıl Aktif Hale Getirilir

Tor Browser’da Flash Player’i aktif hale getirmek için yapmanız gerekenler ise şu şekilde; Tor Browser Bundle internet tarayıcısında default olarak Flash Player pasif konumdadır. Bunun nedeni ise Flash Player’in açıkları kullanarak kullanıcıların tuzağa düşmesidir. Aşağıdaki adımları sırası ile izlerseniz video sitelerindeki videoları kolayca izleyebilirsiniz.

Tor-Browser-Bundle-Adobe-flash-aktif

İlk olarak sol üst kısımdaki Tor Browser yazısına tıklamalısınız. Açılan menüden Add-ons sekmesine tıklıyorsunuz ve karşınıza yeni bir pencere açılacaktır. Sol bölümden Plugins sekmesine tıklıyorsunuz burada Shockwave Flash eklentisinin pasif olduğunu göreceksiniz. Sağ kısımdaki Never Activate butonuna tıklayıp açılan menüden Ask to Activate seçeneğine tıklayın ve açılacak olan pencereden isterseniz doğrudan Yes butonuna tıklayın eğer bu ayarlarla tekrar uğraşmak istemezseniz yani her açtığınızda video izleyebilmek istiyorsanız Never ask me again kutucuğunu işaretleyip Yes butonuna tıklamanız yeterlidir. Artık videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Tor Browser Bundle İndirme Linki

https://www.torproject.org

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.