Yeni Açılan Web Sitede Neler Yapmalı

Yeni Açılan Web Sitede Neler Yapmalı

Yeni bir web site açtınız veya açacaksınız sitenizin ne tür bir site olacağı ve ismini belirledikten sonra sıra geldi sitenizi düzenlemek ve neler yapmanız gerektiğine bunlardan en önemlisi özgün olmakla başlayın ne kadar kendinizden bir şeyler yapar ve siteniz için doğru adımları atarsanız bunun size o derece faydası olacaktır.

– Sitenizin tasarımı özgün olsun eğer bu işte yeni iseniz beğendiğiniz bir temayı kendinizce düzenleyin ve bir başka siteye benzetmeye çalışmayın aksine değiştirin

– Sitenizi yayına soktuktan sonra düzenli olarak konu eklemeye çalışın bunu yapmak biraz zordur ancak bir günde bir sürü konu eklemek yerine zamana yaymaya çalışın

– Sitenizi güncel tutmaya özen gösterin. Siteye ayıracak zaman bulamıyorsanız eski konularınızda küçük değişiklikler yaparak sitenizi güncel tutabilirsiniz.

– İlk başta da dediğimiz gibi elinizden geldiğince özgün olun

– Site içerisinde eski konuların linklerini verin eski konularınız zaman içerisinde ölmesin olabildiğince canlı tutun

– Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri hemen kasmaya başlamayın. backlink alma işini zamana yayın. aksi halde siteniz sandbox’a düşecektir.

– Sitenizi spamla doldurmayın aldatıcı keyword kullanmak size kısa süreliğine ziyaretçi getirecektir ancak uzun vaade de size zararı olur. Yeterli derecede kelime kullanın keyword sayısı tartışmalı bir meseledir çünkü Google bunun için herhangi bir açıklama yapmamaktadır. bu yüzden burası sizin denemelerinize kalıyor. Title yani başlık, kısa ve ilgili keywordlerle alakalı title seçin, Description yani açıklama bölümü ziyaretçi çekecek şekilde ve spama girmeyecek biçimde olmalı.