YouTube Hosts Dosyası Değişikliği ile Girme

YouTube Hosts Dosyası Değişikliği ile Girme

Ülkemizdeki YouTube engeli kullanıcıların siteye ulaşmasına engel değil bunu istatiklerdende görebiliyoruz zaman zaman en çok tıklanan site olmayı başarıyor Dtunnel.com vtunnel.com gibi web sitelerini kullanarak erişimde oldukça kolay ancak açılan pop reklamlar kullanıcıların pek hoş karşılamadığı bir durum. Şimdi birkaç basit işlemle youtube sizin için engel olmayacak.

YouTube’a ait birden fazla IP adresi bulunuyor. Telekom bunların hepsini engellememiş. İşletim sistemimiz içerisine YouTube.com’un IP adreslerinden birisini yazarak YouTube’a web tarayıcımız ile zahmetsizce erişebileceğiz.

İlk olarak hosts dosyasını açalım. hosts dosyası farklı işletim sistemlerinde farklı yerlerde bulunuyor.

  • Windows NT/2000/XP/2003/Vista: WINDOWS\system32\drivers\etc\ varsayılan konum durumunda.  Eğer hosts dosyası burada değilse lu registry girdisinden nerede olduğunu öğrenebilirsiniz: \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath.
  • Windows 95/98/Me: WINDOWS\
  • Linux: /etc
  • Mac OS 9 ve daha öncesi: System Folder: Preferences
  • Mac OS X(*): /private/etc

hosts dosyasına Notepad ile açın ve dosyanın en sonuna şu satırı ekleyin:

208.117.236.69 youtube.com www.youtube.com

Dosyayı kaydedin ve kapatın. Hepsi bu kadar…

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. tahir gürsoy dedi ki:

    Genç Türkler için bir açıklama yapmak isterim…bir çoğumuz uzun yıllardır katliamlar ve terör olaylarında kadın çocuk ve yaşlılar gibi son derece masum insanların ölmelerini vicdanen kabullenememekteyiz, zaten kabul edilemez…gece yastığa başını koyan herkes tabi ki hemen şu soruyu soruyor ” allah varsa nerede…? ” şuna emin olun ki ALLAH burada değil yani bizim dünyamızda ve boyutumuzda değil…

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.