YouTube İçin Varsayılan Ayarlar Yapma

YouTube İçin Varsayılan Ayarlar Yapma

Youtube video yüklerken sizden birçok bilgi girilmesini ister. İşte tüm bu ayarları otomatik hale getirmek elinizde, Youtube artık bir sosyal ağ sitesi odluğu gibi yükleyicilerine aynı zamanda para kazandıran bir sistemdir. Özellikle sürekli video yükleyenler Youtube’nin bu hizmetinden yararlanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu işlem Youtube yüklediğiniz tüm videolar için geçerli olmayabilir. Genel itibariyle Youtube yüklediğiniz videolardan zamandan kazanırsınız. Youtube varsayılan ayarları nasıl yapacağınızı adım adım anlatalım:

İlk olarak YouTube hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sağ üst köşede bulunan profil resminizin yanındaki ok sembolüne tıklıyorsunuz ve açılan ekrandan YouTube Ayarları linkine tıklıyorsunuz. Sol kısımda bulunan Kanal Ayarları menüsü içinde bulunan Varsayılanlar linkine tıklıyorsunuz.

Varsayılanları Yükle sayfasına ulaştığınızda en çok hangi kategoride video yüklüyorsanız ona ait bilgileri girmelisiniz. Kategorinizi seçin, Başlık, Açıklama, Etiketler gibi bilgileri standart hale getirebilirsiniz. Böylece her video yüklediğinizde bu bilgiler otomatik olarak gelecektir. Video yüklediğinizde bu bilgiler otomatik olarak geleceğinden bazı videolarda uymayabilir ancak Youtube silme imkanı veriyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.