Youtube Sosyal Medya Aracı Olarak Kullanmak

Youtube Sosyal Medya Aracı Olarak Kullanmak

Youtube artık sadece sıradan bir video izleme sitesi değil aynı zamanda bir sosyal platform haline geldi. YouTube aynı zamanda Google’dan sonra dünyanın ikinci en büyük arama motoru konumunda bulunuyor. Arama işinde başarılı olan Google, Youtube’yi satın aldıktan sonra büyük gelişmeler gösterdi ve YouTube’da günümüzde 1 milyar aktif kullanıcı bulunuyor. Youtube kullanıcılarının %38’ini kadınlar oluştururken, %62’ini ise erkekler oluşturuyor. Bu grupların yaş aralığı ise %11’ini 18 – 24 yaş aralığı, %23’ünü 25 – 34 yaş aralığı, %26’sını 35 – 44 yaş aralığı, %16’sını 45 – 54 yaş aralığı, %8’ini 50 – 64 yaş aralığı, %3’nü ise 65 yaş üstü oluştururken %14’lük kısmı ise bilinmiyor. Eğer hedef kitleniz 35 ila 44 yaş arası ise Youtube’deki yerinizi almanız gerekiyor. Bunu yapmanın iki yolu var, birincisi kendi kanalınızı kurup paylaşımlarda bulunmak, ikincisi ise reklam yayınlamaktır.

YouTube Kanalınızı Oluşturun

Bu sayede ücretsiz videolar yükleyebilir, kanalınıza trafik çekebilir, abonelerin size bağlanmasını sağlayabilir ve daha fazla özelleştirme için marka kanalına yükseltin.

YouTube Kanal Kapak Resminizi, Logonuzu Ve Açıklamalara Dikkat Edin

Önemsiz gibi görünse de aslında oldukça önemli bir durum, videolarınızı izleyen birçok kişi artık kanalınızı da inceleyecektir. Eğer insanların gerçekten ilgisini çeken bir video yüklerseniz videoyu kimin yüklediğine bakıyor. İşte bu noktada isminiz ve profil resminiz büyük öneme sahip.

Merak Uyandıran ve Çok Uzun Olmayan Videolar Hazırlayın

Videolarınızın ilgi çekici olması gerekiyor. Hangi videonun çok izleneceğini bilmek çok zor bir durumdur. Hiç tahmin etmeyeceğiniz bir videonuz kullanıcılar tarafından çok sevilebilir .

Düzenli Olarak Belli Aralıklarla İçerik Yayınlayın

Belli aralıklarla video yayınlayın, bir süre çalıştıktan sonra belli bir başarıdan sonra kanalınızı kaderine terk etmeyin, olabildiğince videolarınızı zamana yaymaya gayret gösterin.

Video Başlığı ve Etiketler Önemli

Videolarınızın görünür olmasını sağlayın, bunun için en başta iyi bir başlık seçmeniz gerekiyor. Beraberinde etiketlerde hedef kitleye uygun olmalıdır. Bu sayede videolarınızın bulunabilirliği artacaktır.

Video Açıklaması ve Link Paylaşımı

Video açıklamaları videonuzun görünürlüğünü artırdığı gibi kullanıcılara da yardımcı olur. Burada link paylaşımının size herhangi bir zararı olmaz. Bu sayede ziyaretçilerinizle olan etkileşimi artırmış olursunuz.

Videolarınızı Yayın

Videolarınızı diğer sosyal medya hesaplarında, Web site ve bloglarınızda yayın, böylece izlenme oranını artırmış olacak ve videonuz için backlink kazanmış olacaksınız.

Videolarınızda İzleyicilerinizi Abone Olmaya Teşvik Edin

Abone sayısı Youtube için büyük öneme sahip diyebiliriz. Bu nedenle sizde abone sayınızı artırmaya bakın, özellikle videonun en başında yada sonunda izleyicilerinize hatırlatmada bulunun.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.