MP3HD High Definition

MP3HD High Definition

Müzik severlerin en çok kullandığı müzik dosya formatı olan MP3 gelişen teknolojiyle birlikte çıkan ses aletlerinden yeterince verim alınamamasına sebep olmakta bu açığı kapatmak ve yeni özellikleriyle karşınızda

Her ne kadar bizi yıllardır eğlendirse de, MP3’ün artık eskidiğini kabul etmek gerek. Bitrate’i ne kadar yüksek tutarsanız tutun MP3 ile orjinal ses dosyasının birebir kopyasını almanız mümkün değil. MP3’ün ortaya çıkmasına yardımcı olan Thomson firması bu sefer karşımıza yeni bir çözüm getiriyor.

Bu çözümün adı ise; “MP3HD”. Bu yeni biçimin en önemli özelliği ise daha önce MP3 dinlemek için kullandığınız her cihaz ve uygulamayla uyumlu olarak çalışabilmesi. Adından da anlaşılabileceği gibi bu yeni format bize çok yüksek ses kalitesi vaat ediyor.

Ancak yüksek kalite beraberinde çok büyük boyut sorununu da getiriyor.

Çok yüksek kalitedeki ses dosyalarının iyi bir biçimde sıkıştırılmasına olanak sağlayan yeni bir formattan çok küçük boyutlar beklemek haksızlık olur.

Ancak yine de bu tip müzik dosyalarını hem düşürebilecek en küçük boyuta çekip hem de her cihaz ve uygulama ile çalıştırabilmek büyük bir başarı. MP3HD, “Lossless” yani kayıpsız olarak adlandırılan bir ses dosyası biçimi.

Bu da orjinal ses dosyasının birebir dijital kopyasını alabildiği anlamına geliyor. Bu biçimdeki dosylar ayrıca sıkıştırma da yaptıklarından WAV ve AIFF gibi biçimlere göre çok daha verimli oluyorlar.

Örneğin, en yüksek kalite seviyesinde, MP3HD dosyaları bir WAV dosyasının yaklaşık üçte ikisi boyutunda oluyor. Bu sayede CD kalitesindeki birçok müzik dosyasını taşınabilir cihazınıza depolayabileceksiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...