Hyundai Sonata Hybrid-Hibrit Otomobil Özellikleri

Hyundai Sonata Hybrid-Hibrit Otomobil Özellikleri

Hyundai Sonata Hibrit otomobilin Teknik Özellikleri oldukça dikkat çekici, şık tasarımı sportif görünümünün yanı sıra motor özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Daha önceki hibrit otomobil tanıtımlarımızda 2012 yılının hibrit yılı olacağını duyurmuştuk. Dev otomobil firmaları peş peşe hibrit otomobil fiyatlarını duyuruyorlar. Hyundai Sonata Hibrit otomobilin 2.4L DOHC MPI, Koşu ve 4 silindirli motora sahip, motor hacmi 2359cc olanaracın 166 @ 600 rpm beygir gücüne sahip D-CVVT ile 16-valf sahibi olan araç 6 İleri vitese sahip.

Hyundai Sonata Hibrit otomobilin 8 yönlü güç ayarı bulunmakta, 4.7 inç boyutunda TFT Ekranı olan aracın dikiz kamerası bulunuyor ve bu sayede aracınızı park ederken hiç zorlanmıyorsunuz. Araç kaliteli bir ses sistemine sahip entegre Bluetooth AM/FM/CD/MP3 6 hoparlörlü ses sistemi ile birlikte kullanıcıya sunuluyor.

Hyundai Sonata Hibrit otomobilin 4820 x 1833 x 1465 mm boyutlarında ve boşken ağırlığı 1568 kg, aracın dingil mesafesi ise 2794 mm. Bir çok araçta olduğu gibi bu araçta da güvenliğe büyük önem verilmiş, Elektronik Fren Güç Dağılımı (ABS), Anti-kilit Fren Sistemi (EBD), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), 3 noktalı Emniyet Kemerleri, Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Enerji emici Direksiyon, Gelişmiş sürücü ve ön yolcu hava yastığı (SRS) gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.