seo dersleri

Uçan otomobil gerçek oluyor

Uçan otomobil gerçek oluyor

Otomobilinize binerken evinize doğru havalandığınız bilimkurgu filmleri gerçek oluyor. Uçan otomobiller 2009’dan itibaren piyasaya çıkıyor. İnsan oğlunun en büyük hayellerinden biride uçan otomobil yapılacagını yıllar önce hayal etmeye başladı ama artık gerçege çok yaklaştı.
tarafından tasarlanan Transition’un yolda giderken kanatlarının açılıp uçağa dönüşmesi 15 saniye sürüyor. 2 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan araç bir depo benzinle 290 km. gidiyor. Tabi kullanıcıların araca 194 bin dolar ödemesi ve pilot sertifikasına sahip olmaları gerekiyor.

Bir uçakla aynı kalkış ve iniş sistemine sahip olan Transition’ları kullanmak için en yakın havaalanına gitmeniz gerekiyor. Mesela İstanbul’dan Ankara’ya gidecekseniz önce uçan-otomobilinizle E5’ten havaalanına gitmeniz sonra oradan kalkış yapmanız gerekiyor. Ankara Esenboğa’ya inince de şehir trafiğine kanatlarınızı katlayıp devam edebiliyorsunuz.

"Uçan otomobil gerçek oluyor" Başlıklı Konu İçin 3 Yorum Yapıldı.

  1. aykut dedi ki:

    ben bununla konyadan-ankaraya gitmeye kalkışsam otobüs daha hızlı gider o zaman :))))))

  2. Gökhan dedi ki:

    hem uçan arabam olacak hemde havaalanına gidip ordan yola cıkıcam sonra da şehir trafiği hemde pilot sertifikası olacak yok daha neler.ne anladım ben bu uçan arabadan.hayali daha iyiydi be

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner