İnsansı Robot AKINCI 2 Tanıtımı

İnsansı Robot AKINCI 2 Tanıtımı

Türklerin tasarladığı robot, Akıncı-2 medyaya tanıtıldı. Dünyadaki benzerlerine meydan okuyabilecek seviyede yapılan Akıncı-2 için gelecekte Türkiye’nin de bu pazarda bende varım diyebileceği tarzda bir robot olduğunu söyleyebiliriz. Merkezi Konya’da olan Akınsoft yazılım firması tarafından geliştirilen ve insansı bir robot olan Akıncı-2 yürüyebiliyor, odaklanabiliyor ve bu sayede birden çok nesneyi tanımlayıp hafızasına kaydedebiliyor. Bulunduğu ortamı 3 boyutlu olarak algılayabilen, özellikle Akıncı-2’nin bir diğer gelişmiş özelliği ise dışarıdan gelen fiziksel darbelerde dengesini koruyabiliyor.

Akıncı-2’nin Özellikleri Nelerdir

Akıncı-2 sahip olduğu teknolojik özellikler sayesinde pek çok teknik özelliğe sahip bunlar arasında yürüyebilme, odaklanabilme, dışarıdan aldığı fiziksel etkilere karşı dengesini koruyabilme, ortamı 3 boyutlu olarak algılayabilmek bulunuyor. Akıncı-2 yakınında bulunan kişilere doğru odaklanabiliyor, ellerini kullanarak cisimleri tutup kavrayabiliyor, kendisinden araştırması istenen şeyleri interneti kullanarak ansiklopedik veri bankalarından tarayabiliyor ve anlatabiliyor, ses işleme ve kablosuz ağ aracılığıyla kontrol edilebiliyor ve durumu izlenebiliyor.

Akıncı-2’nin rakiplerini geride bırakan farklı yeteneklere de sahip buna en iyi örnekte sorulan sorulara cevap verebilmesi, matematiksel işlemleri kolayca yapabilmesi ve görüntü takibi yapıp komutları yerine getirebilmesidir. Akıncı-2 insan kas sistemini ve hareketlerini birebir taklit edebiliyor.

Akıncı-2’nin Fiziksel Özellikleri

Akıncı-2 akıllı robot 65 kilogram ağırlığında ve 1.60cm boyunda, gövdenin üzerinde 26, ellerde 20 eklem olmak üzere toplamda 46 eklemden oluşan bu robot insansı bir yapısı bulunuyor. Komutları aksatmadan yerine getiren Akıncı-2 enerjisini ise üzerindeki lityum-polimer bataryalardan alıyor. Bu özellikleri sayesinde pek çok alanda kullanılacak olan Akıncı-2 çok yakında piyasadaki yerini alacak.

Akıncı-2 Tanıtım Videosu İzle

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir