BİG BANG Deneyi bahara kaldı

BİG BANG Deneyi bahara kaldı

Yüzyılın deneyine ara verildi. Onarımlar ve kışın planlanan ara nedeniyle bahara kadar kapalı kalacak.
Maddenin yapı taşlarını anlamayı amaçlayan deneylerin yapıldığı dünyanın en büyük hızlandırıcı tüneli Büyük Çarpıştırıcısı, onarımlar ve kışın planlanan ara nedeniyle bahara kadar kapalı kalacak.

sözcüsü James Gillies bugün yaptığı açıklamada, açıklanan onarımın planlanandan uzun süreceğinin anlaşıldığını, ardından da kasımda planlanan olağan kış dönemi kapatmasının devreye gireceğini belirtti.

Arızalanan tünelde uzmanların onarıma başlayabilmeleri için, ısının mutlak sıfır düzeyinden olağan düzeylere yükseltileceğini belirten sözcü, bu ısınma sürecinin haftalar alacağını belirtti.

Sözcü, onarımın ardından deneylere başlanması için çarpıştırıcının yeniden soğutulmasının gerekeceğini, soğutmanın da en az 1 ayı bulacağını, dolayısıyla onarımlar nedeniyle kasımın ortalarına kadar kapalı kalacağını kaydetti.

Sözcü, Kasım ortasında da olağan kış arasının başlayacağını ifade etti. Sözcü, deneylerin bu nedenle ancak baharda başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (8 Yorum)

 1. Güvenç dedi ki:

  bu deneyinsonucu ne olrsa olsun bence bilim dunyasında buyuk bir kargasaya yol açaçağını solyleyebilirim

 2. OOssMMaaNN dedi ki:

  YA YAPIN ŞU DENEYİYİ HERKEZ MERAKLA BEKLİYOR

 3. dedi ki:

  –BENCE SORUN OLMAZ KARA DELİK FALAN HİKAYE KİMSE DÜNYAYI YOK ETME PAHASINA BÖYLE BİR DENEY YAPMAZ!!!!!!!!!
  –KÜRESEL ISINMAYI BİZ YAPTIK NEDEN BİLİM İNSANINDAN BUNU ENGELEMESİNİ İSTİYORUZ!!!!!!!

 4. ethem dedi ki:

  kendi sonumuzu kendimiz mi getirelim illahi allah tan bunu istiyorlar yapmayın allah aşkına böyle deneyleri kedimizi yok etmeyelim bu işlerle uğracağınıza gidip küresel ısınmayla uğraşın belki bir faydanız olur bize

 5. AZİZ ÖZKAN dedi ki:

  arkadaşlar bu deneyi yaparken ilk seferde bir sorunla karşılaşmalrı herkes için normaldir ama bir dahaki sefere veya bir dahaki tüm seferlerdede sorunla karşılasılırsa bu işte bi anormallik var demek deilmidir diyebilirmiyiz arkadaşlar umuyorumki bana hak veriyosunuzdur yani şunu anlatmaya çalışıyorum ALLAH’ ın(C.C) istemediği bir durum ortaya çıkıyor demektir . UMARIM BİŞELER ANLATABİLMİŞİMDİR ARKADAŞLAR …..!!!!!???

 6. yağızhan koç dedi ki:

  beni önemseyin bu deneye aklım yeter beni uzay kursuna götürün

 7. yağızhan koç dedi ki:

  bence gereksiz bir deney ama anlamlı.riskli olabilir karadelik açabilir ve dünyanın sonu olabilir.neden bunu yapıyorlar anlamıyorum illa dünnyayı çalkalandırmak mı istiyorlar.tamam evrene meraklılar dünyanın nasıl ve evren oluşurkenbir patlama olmuş ve onu bulmak istiyorlar.ben de evrene meraklıyım ben de bu deneyin içinde olmak isterdim.daha11 YAŞINDA OLABİLİRİM AMA AKLIM BÖYLE ŞEYLERE YETER LÜTFEN BENİ ÖNEMSEYİN ÇOK İSTİYORUM BENİ UZAY KURSUNA GÖTÜRÜN AKLIM YETER

 8. Gökhan dedi ki:

  Tüm dünya gibi bizde merakla bekliyoruz bu BIG BANG DENEYİ nin sonucunu

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar