Bisikletle Cep Telefonunuzu Şarj Edin

Bisikletle Cep Telefonunuzu Şarj Edin

, bisiklete monte edeceğiniz bir cihazla cep telefonunuzu bisiklete binerek şarj edebileceğiniz bir cihaz üretti. ’nın ürettiği bu cihaz dışarıda hareket halindeyken cep telefonunuzu şarj edecek şekilde üretildi Arabalarda bulunan araç kitine benzer bir cihaz olan bu cihaz bisikletinize kolayca monte edip gezip dolaşırken veya okul, iş gibi yerlere gidip gelirken telefonunuzu şarj edebileceksiniz.

Enerjinin elde edilişi ve kullanımı ile pek çok alanda çalışmalar yapılıyor. Firmalar gerek enerji üretiminde gerekse tüketiminde verimi arttırmak, enerjiye erişimi kolaylaştırmak için çeşitli geliştirmeler yapıyorlar. Bu çalışmalardan birini de Dünya’nın en büyük cep telefonu üreticilerinden Nokia gerçekleştirdi.

Bisikletin jantına takılı bir dinamo ve bataryadan oluşan cihaz, 10 km/s hızla yarım saat süren bir bisiklet gezisi sırasında, giriş seviyesinde bir Nokia cep telefonunu tamamen şarj edebiliyor.

Nokia’nın ürettiği bu teknoloji aslına bakılacak olursak yeni bir teknoloji diyemeyiz. Bisikletinize taktığınız bir dinamo ile pedal çevirdiğinizde yanan farlar veya ışıldaklar ile çok benzer bir sisteme sahip olan cihaz, yine pedaldan gelen hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirerek, cep telefonlarının şarj edilmesini sağlıyor.

Firmanın açıkladığı ölçümlere göre saatte 10km hız yapan bir bisikletçi 10 dakikalık bir gezinti sonunda telefonunu 28 dakika konuşma, 37 saat de bekleme süresine sahip kılacak kadar şarj edebiliyor. Saatte 6km hızın altına düşmemek şartıyla gezi yarım saate uzaltıldığında, giriş seviyesindeki bir Nokia telefon tamamen şarj edilmiş oluyor.

2mm’lik güç bağlantısı üzerinden hemen hemen tüm Nokia telefonlarıyla uyumlu olan bu şarj aletinin fiyatı 18 $ civarında piyasaya sunulacak…

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
  • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
  • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
  • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
  • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir