Dünyanın En İnce Kol Saati 129 Dolar ($)

Dünyanın En İnce Kol Saati 129 Dolar ($)

Dünyanın en ince saati unvanı ile tanıtılan Central Standard Timing şirketi ve E-ink işbirliği ile üretilen modelin ismi CST-1 ve bu saatin satış fiyatı 129 dolar ($) olarak belirlenmiş. Sadece 0.8 mm inceliğe sahip olan bu saat, E Ink yani E-Mürekkep teknolojisine sahip. Bu teknoloji enerjiden büyük ölçüde tasarruf etmesini sağlıyor ve güneş altında bile net görüntü elde edebiliyorsunuz. CST-1 kullanıcılara sadece siyah ve beyaz renkleri sunuyor.

CST-1 tanıtımları sırasında saatin 0,8 mm inceliği oldukça dikkat çekici yani kolunuza taktığınızda varlığı sizi hiçbir şekilde rahatsız etmeyecektir. Bu esnek saat, ince laminasyon yöntemi ile monte ediliyor. Tek bir kanalın içine 0,5 mm inceliğinde esnek çelik bir malzeme bulunuyor. Saatte kullanılan malzemeler arasında E Ink ekran, Mikro-Enerji Hücresi ve Seiko Epson Microcontroller yer alıyor.

Central-Standard-Timing
CST-1 saat modelinin ağırlığı ise sadece 12 gram. Saatin üretilebilmesi içiz 200 bin dolar’a ihtiyaç duyulmaktadır. Dünyanın en ince saati olan CST-01 şimdiye kadar 170 bin dolar civarında para topladı. Kalan parayı da toplaması halinde 129 dolar ($)dan satış fiyatı ile pazardaki yerini alacak.