Electronic Arts Nintendo Wii

Electronic Arts Nintendo Wii

Electronic Arts Nintendo Wii ile artık spor aktivitelerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bu türden görüntüler artık gerçek oldu vucudumuza takıcağmız bir takım aletler sayesinde ekrandaki similatör görüntümüzde yaptıklarımızı yapıyor.

Nintendo Wii oyun konsolunun “harekete geç” sloganını savuran yapısı, koltukta saatlerce sabit oyun oynamayı tarihe gömdü. Kablosuz ve hareket algılayıcılı kontrol kumandaları ile dervim niteliğindeki konsol için her geçen gün daha gelişmiş ve ilginç oyunlar üretiliyor.
EA Sports tarafından geliştirilen Active isimli oyuni daha doğrusu uygulama, günlük antrenmanınız sırasında yardımcı olacak, istatistiklerinizi toplayacak ve yönlendirecek şekilde tasarlanmış.

Düzenli spor yapmanın en zor yanı tek başınıza motive olamamaktır. Bu sebeple insanlar spor salonlarına gidip işi ciddiye almayı ve hatta bir antrenör veya uzmandan yardım almayı tercih ediyor. Active bu sorunu büyük oranda ortadan kaldıran bir uygulama. Çünkü hem aktif olarak hareketlerinizi izliyor hem de yönlendirerek doğru ve yararlı bir antrenman süreci geçirmenizi sağlıyor. Oyunla birlikte verilen iki adet bacak bandı sayesinde ‘nunchuk’ olarak adlandırılan ikincil kumanda kolunu bacağınıza bağlayarak birçok egzersizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Active siz hareketi yaparken ekranda karaktere de birebir uyguluyor. Hatta biraz aşağı, biraz yukarı gibi uyarılarla yönlendiriyor.Bu gerçek zamanlı takip ve yönlendirme, evde spor yapmanın zorluğunu gideriyor. Ayrıca uygulamayla birlikte bir de direnç lastiği veriliyor. Böylece kaslarınızı daha zorlayıcı hareketler yapabiliyorsunuz.

Active uygulaması içerisinde “30 Day Challenge” isimli 30 gün süreli bir antrenman mücadelesi modu bulunuyor. Her gün 20 dakikalık idmanla 30 günün sonunda hedefe ulaşmanız gerekiyor. Wii denge tahtasını da destekleyen uygulamanın sunduğu en önemli özelliklerden biri de kullanıcıların kendi egzersiz hareketlerini tanımlayabilmesi. Böylece istediğiniz hedefe ulaştıracak antrenmanı kurgulayıp uygulamaya başlayabilirsiniz.