Electronic Arts Nintendo Wii

Electronic Arts Nintendo Wii

ile artık spor aktivitelerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bu türden görüntüler artık gerçek oldu vucudumuza takıcağmız bir takım aletler sayesinde ekrandaki similatör görüntümüzde yaptıklarımızı yapıyor.

Nintendo Wii oyun konsolunun “” sloganını savuran yapısı, koltukta saatlerce sabit oyun oynamayı tarihe gömdü. Kablosuz ve hareket algılayıcılı kontrol kumandaları ile dervim niteliğindeki konsol için her geçen gün daha gelişmiş ve ilginç oyunlar üretiliyor.
EA Sports tarafından geliştirilen Active isimli oyuni daha doğrusu uygulama, günlük antrenmanınız sırasında yardımcı olacak, istatistiklerinizi toplayacak ve yönlendirecek şekilde tasarlanmış.

Düzenli spor yapmanın en zor yanı tek başınıza motive olamamaktır. Bu sebeple insanlar spor salonlarına gidip işi ciddiye almayı ve hatta bir antrenör veya uzmandan yardım almayı tercih ediyor. Active bu sorunu büyük oranda ortadan kaldıran bir uygulama. Çünkü hem aktif olarak hareketlerinizi izliyor hem de yönlendirerek doğru ve yararlı bir antrenman süreci geçirmenizi sağlıyor. Oyunla birlikte verilen iki adet bacak bandı sayesinde ‘’ olarak adlandırılan ikincil kumanda kolunu bacağınıza bağlayarak birçok egzersizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Active siz hareketi yaparken ekranda karaktere de birebir uyguluyor. Hatta biraz aşağı, biraz yukarı gibi uyarılarla yönlendiriyor.Bu gerçek zamanlı takip ve yönlendirme, evde spor yapmanın zorluğunu gideriyor. Ayrıca uygulamayla birlikte bir de direnç lastiği veriliyor. Böylece kaslarınızı daha zorlayıcı hareketler yapabiliyorsunuz.

Active uygulaması içerisinde “” isimli 30 gün süreli bir antrenman mücadelesi modu bulunuyor. Her gün 20 dakikalık idmanla 30 günün sonunda hedefe ulaşmanız gerekiyor. Wii denge tahtasını da destekleyen uygulamanın sunduğu en önemli özelliklerden biri de kullanıcıların kendi egzersiz hareketlerini tanımlayabilmesi. Böylece istediğiniz hedefe ulaştıracak antrenmanı kurgulayıp uygulamaya başlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (Yorum Yok)

 1. özlem dedi ki:

  güzell..
  denemek daha ayrıntılı bilgi almak, ürünü tanımak ve nerden ne şekilde satın alabileceğim konularında bilgi almak istiyorum…

  Bilgi verebilir misiniz

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
 • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
 • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
 • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
 • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
 • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
 • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir