Frekanslar Değişti

Frekanslar Değişti

Tv ve Radyoların frekansları değişti, yeni frekansları uydunuza girmelisiniz. Buradan yeni frekansları öğrenebilirsiniz.

Türksat 2A uydusundan yayın yapan aralarında ülke genelinde seyredilen belli başlı TV kanallarının da bulunduğu 73 TV ve radyonun yayın frekansları değiştirildi.

Uydudan yayın yapan tüm TV ve radyo yayınları frekansları yenileriyle değiştirilmedikce hiç bir görüntü elde edilemeyecek. Bu yayınları yeniden alabilmek için uydu cihazlarının yeni frekanslara göre ayarlanması gerekiyor.

Yayın kesintisi büyük şehirlerde yaşanmadı ancak bazı küçük ilçelerde kısa süren yayın kesilmesi oldu. Ayrıca, TV ve radyo yayınlarını uydudan alan kişiler, site ve ortak anten sistemleri uydu alıcı ayarlarını yapana kadar yayınları izleyemediler. Türksat, 21 kablo TV merkezinden ilettiği kanalları aynı gün içinde ayarladığı için kablo TV aboneleri herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

Bu değişikliklerin yanı sıra bir değişiklik daha yapıldı ve Türksat 4A’ya geçildi. Böylece tüm kanalların frekansları değişti. Bütün kanalların frekans ve sembol değerlerine erişebilmek için;

turksat-4a-frekanslar