Navigasyon (GPS) Cihazı Satın Alma Rehberi

Navigasyon (GPS) Cihazı Satın Alma Rehberi

Navigasyon cihazı satın almak isteyen bir çok kişi en iyi navigasyon cihazı hangisi şeklinde soruyor. Bu soru Navigasyon Cihazı almak isteyenler için yanlış bir sorudur. Eğer Navigasyon Cihazı satın alacaksanız önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Bunun için ne yapacaksınız tabi ki işe doğru soruları cevaplandırarak başlayacaksınız. GPS İngilizce Global Positioning System klimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Türkçesi Küresel Konumlama Sistemi anlamına gelmektedir. GPS cihazları kusursuz değiller. Ormanlık alan veya dağda biryerdeyseniz GPS cihazınız doğru konumlama yapamayabilir.

Navigasyon cihazları konumlama dışında artık farklı amaçlar içinde kullanılıyor. MP3 çalar, Video İzleme, FM verici, trafik bilgisi, hava durumu, arkaya kamera bağladığınızda görüntüyü ekrana yansıtma gibi bir çok özelliği bünyesinde barındırabiliyor. Bu özellikleri ne kadar kullanırsınız bu ihtiyacınızı belirleyiniz. Seçim yaparken istediğiniz bu tip özellikleri bulundurması önemli,

Navigasyon haritanızın nereden güncellendiğini öğrenmelisiniz. Yollar ve önemli noktalar harita üzerinde işaretlenir. Oteller, restoranlar, sinemalar, alışveriş merkezleri, şirketler ekranda görünmektedir. Güncellik ve bunun için talep edilen ücreti araştırmalısınız.

Navigasyon cihazının uyduya ne kadar hızda bağlandığını kontrol edin bu cihazın kullanılabilirliğin artır.

Navigasyon cihazlarının işlemci değerini kontol edin Mhz değeri cihazın işlemcisinin saniyedeki plus değerini verir. En yüksek olanı tercihleriniz arasında üstte olsun.

Cihazın ekran boyutu bir diğer ayrıntıdır. Belli bir mesafeden araba kullanırken ekrandaki yazıları okuyacaksınız. Bunu düşünerek cihaz tercih ediniz.

Eğer Navigasyon cihazınızla video izlemek, resimlere bakmak, Mp3 dinlemek gibi amaçlarını varsa kart okuyucu desteği olanını tercih etmeniz sizin için avantaj olacaktır. Evinizdeki bilgisayarınızdan karta müzik ve film atarak anında cihazınızdan izleme imkanı bulabileceksiniz.

Navigasyon cihazınız aracınızın dizaynını bozmamalı çünkü daha sonraları cihaz gözünüze batabilir ve rahatsızlık verir. Bu nedenle kullanmayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.