Evrenin Sonu Nasıl Gelecek

Evrenin Sonu Nasıl Gelecek

13 milyar yıldır evren genişliyor. Peki bu genişleme ne zamana kadar sürecek. kıyamet nasıl gelecek? Evrenin nasıl yok olacağına dair çeşitli teoriler var. Ancak bunun tam olarak nasıl olacağı üzerinde sadece tahminler yürütülüyor. işte bilim adamlarına göre kıyamet senaryoları.

null

13 milyar yıl kadar önce gerçekleşen Big-Bang’den (büyük patlama) beri evren sürekli genişliyor.

-Çekim gücü herşeyi yavaşlatacak ve kendi üstüne çökecek (Büyük büzüşme)

-Evrenin genişlemesi sürecek ancak giderek yavaşlayacak ve evren giderek soğuyacak (Büyük soğuma)

-Gizemli ‘kara enerji’ evrenin giderek daha hızlı genişlemesine yol açacak ve evren yırtılıp kopmak suretiyle dağılacak (Büyük yırtılma)

-Evren genişlemesini tamamlayınca daralmaya başlayacak ve bu daralmanın sonunda yeni bir Big Bang meydana gelerek yepyeni bir evrenin oluşumunu başlatacak. (Büyük zıplama)

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. şeyhmus dedi ki:

    yüce Allah’ın çok değerli açıklama,emir ve yasaklarını bildiren şanlı Kur’an-ı Kerim, evrenin oluşum ve geleceği hakkında da açıklamalarda bulunuyor, örneğin zariyat suresi 47 ayetinde” GÖĞÜ (uzay-zaman)KENDİ GÜÇ VE İRADEMİZLE BİZ KURDUK VE ELBETTE ONU GENİŞLETİCİYİZ” diğer bir ayette(Enbiya104)) ise evrenin geleceğine dair yüce yaratıcı ve hükümdar olan şanlı Allah şunu insanlık ve cinliğe açıklıyor: ”DÜŞÜN O GÜNÜ Kİ YAZILMIŞ SAYFALARIN TOMARINI DÜRER GİBİ GÖĞÜ (uzay-zaman dokusu) TOPLAYIP DÜRERİZ.TIPKI İLK YARATMAYA BAŞLADIĞIMIZ GİBİ ONU TEKRAR O HALE GETİRECEĞİZ. BU ÜZERİMİZE ALDIĞIMIZ BİR VAAD OLDU. KUŞKUSUZ BİZ VADETTİĞİMİZİ YAPARIZ)). bunun gibi daha birçok ayet bulunuyor yüce Kur’an,da…gerçekten de dikkat ve zihinlerini kulanan kimseler için işte Kur’an …Allah’tan başka ilah yoktur,Allah’tan başka hükümdar yoktur. En büyük yüce ALLAH başka büyük yok. La ilahe ilellah

  2. şahin dedi ki:

    allah tan başka kimse ne zaman evrenin son bulacağını bilemez artıkkafanıza sokun şunu teknoloji ahmaklarıu

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.