Açılmayan Bilgisayarı PC Kurtarma CD’si ile Kurtarma

Açılmayan Bilgisayarı PC Kurtarma CD’si ile Kurtarma

Bilgisayar kurtarma CD’si hazırlama, çöken bilgisayarı açma, açılmayan bilgisayardan veri kurtarma, bilgisayarınız virüsler yüzünden açılmıyorsa bir kurtarma diski oluşturup sisteminizi virüslerden temizleyebilirsiniz. Sisteminizde iyi bir virüs programı yüklü değilse virüs bulaştığı zaman bilgisayarınızı dahi açamayabilirsiniz. Verilerinize hiçbir şekilde erişme imkanı vermeyen bu virüsleri temizleyebilmek için daha sisteminiz açılmadan devreye giren BitDefender Rescue CD adlı yazılım sisteminizi tarar ve sisteminiz aktif olmadığı için bu zararlı yazılımları siler. böylece tekrardan sisteminize erişebilirsiniz.

BitDefender Rescue CD Nedir

BitDefender-Rescue-CD

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bu yazılım Linux tabanlı bir PC kurtarma yöntem CD’sidir. Bu CD’yi kullanmak oldukça kolaydır. CD’yi kullanabilmek için Linux işletim sistemini bilmenize gerek yoktur. Bu nedenle sadece birkaç talimat uygulamanız yerelidir. Aşağıdaki linki kullanarak güncel olan ISO dosyasını indirip bir CD’ye yazdırmanız gerekiyor. BitDefender Rescue CD programını CD’ye yazdırdıktan sonra bilgisayarı CD ile başlatmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayar açılırken Delete, F1 veya F2 tuşlarından bir tanesi (bilgisayara göre farklılık göstermektedir) ile Bios’a girip Boot ayarlarından CD birinci sıraya getirmelisiniz.

Burada dikkat emeniz gereken önemli bir husus ise bilgisayarınızın internete bağlı olmasıdır. Çünkü yazılım en son güncel veritabanını ilgili internet sitesinden indirip en güncel haliyle bilgisayarınızı tarayacaktır. Bu sayede virüsler nedeniyle açılmayan işletim sisteminizi kurtarama fırsatı size sunar. Böylece dosyalarınızı kaybetmemiş olursunuz.
BitDefender Rescue CD kullandığı virüs tanımlama dosyaları programı her çalıştırdığınızda otomatik olarak güncellenme yapacaktır.

BitDefender Rescue CD İndirme Linki

http://download.bitdefender.com/rescue_cd

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.