ebay Şifresi Nasıl Değiştirilir

ebay Şifresi Nasıl Değiştirilir

ebay web sitesi dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi diyebiliriz. Özellikle kendi alanında başı çekmektedir. ebay web sitesinde şifrenizi değiştirmek mümkün, ikinci kişiler tarafında öğrenilmiş olabilir veya şifrenizi daha zor bir hale getirmek için kullanabilirsiniz. Web site İngilizce olduğundan bu durum sizi zorlayabilir ancak sizlere adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatacağız. ebay şifre değiştirmek için izlemeniz gereken yol şu şekilde:

yapmanız gerek ilk iş ebay hesabınıza giriş yapmak ve sağ üst kısımda My Ebay linkine tıklayarak kendi ebay sayfanıza giriş yapıyorsunuz. Burada kendi sayfanız karşınıza çıkıyor. Aşağıdaki resimden de takip edebileceğiniz gibi il önce Account kısmına giriş yapıyorsunuz daha sonra sol kısımda bulunan Personel Information linkine tıklıyorsunuz. Daha sonra kayıt bilgileriniz listelenecektir buradan da Password bölümünün son kısmında bulunan Edit linkine tıklıyorsunuz.

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda

Current password – Mevcut şifre
New password – Yeni şifre
Re-enter new password – Yeni şifrenizi tekrar girin

Bilgileri gelecektir. Bu bilgileri girdikten sonra Submit butonuna basıyorsunuz. Eğer zor bir şifre istiyorsanız büyük harf, küçük harf , sayı ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlemelisiniz.