Ares Programı Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Ares Programı Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

programı ile dosya, müzik, video, resim, yazılım ve doküman dosyaları indirebilirsiniz. Programın ücretsiz olması ve açık kaynak kodlu  olması nedeni ile en çok tercih edilen dosya paylaşım programları arasındadır. programının bir diğer güzel özelliği ise Türkçe dil desteğinin bulunmasıdır. programını kullanan sanal topluluğun bir üyesi olarak diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan herhangi bir dosya arayabilir ve indirebilirsiniz. programı yalnızca dosya indirme programı değil aynı  zaman da ile sohbet odalarına katılabilir veya yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. programı ile indirmek istediğiniz dosyaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.  otomatik olarak aynı anda birçok kullanıcıdan dosyaları hızlı bir şekilde indirir.  güvenlik duvarları arkasında çalışır ve sıfır yapılandırma gerektirir.

Yapmanız gerekken ilk iş Ares programını size verdiğimiz link ile bilgisayarınıza indirmek olmalıdır. http://aresgalaxy.sourceforge.net/ linkine tıklayarak programı bilgisayarınıza indiriniz. Yazılımı indirdikten sonra ilgili adımları izleyeceğiz. İlk karşınıza lisans sözleşmesi çıkacaktır “I Agree” diyerek ilerleyiniz. Daha sonra ilgili adımları tamamlayın Ares programının kurulumu sadece birkaç dakikanızı alır.

Programı ilk yüklediğinizde karşınıza İngilizce olarak çıkar, şimdi ilgili adımları izleyerek programı Türkçe yapacağız. “Control Panel” – “General” “Preferred Language” kısmından “English” olarak seçili olan seçeneği “Turkish” olarak değiştiriniz. Artık programınızın dili Türkçe bu nedenden dolayı çok daha rahat kullanabilirsiniz. Şimdi menüleri inceleyelim.

Ares ile Dosya İndirme;

Program hakkında az çok bilgi sahibi olduk, şimdi sıra programın en temel özelliği olan dosya indirme işlemine geldi.  kullanımını öğrendik artık dosya indirmeye başlayabiliriz. Resimdede olduğu gibi ilk önce “Arama” seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra arama teriminizi yazmanızı istenen kısma dosyanın ismini yazıyorsunuz eğer isterseniz Ses, Film, Resim, Doküman, Yazılım gibi filtreleri kullanarak aramanızı hızlandırabilirsiniz. Arama işleminden sonra istediğiniz dosya bulunduktan sonra dosyanın üzerine geliniz ve sağ tık yapınız açılan menüden “İndir” tıklıyorsunuz. Eğer programı İngilizce kullanıyorsanız “Download” olarak görünecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • atif karagöz:Elinde bu tabletın batarya sı olan varsa Allah aşk...
  • Osman:İnternet ayarlarını yapamıyorum yardımcı olun lütf...
  • asd:Adını değiştir sonra sil....
  • Emre:Çalışmıyor bu yöntemle yapınca tam ekran oluyor yi...
  • Onur:Teşekkür ederim.İlk yöntem işe yaradı....
  • Zeynebim:2 yıl oldu açamıyorum face mi yardımcı olur musunu...
  • yuksel:hedef bul klasörünün altındaki proxy ile başlayan ...
  • orhan:yusuf.ersoy5457@gmail.com arkadaslar bu hesabın kı...
  • Orhanalaz:Şifremi unuttum tvitira giriş yapamiyirum...