Basit Ekran Görüntüsü Gif Yapma Programı

Basit Ekran Görüntüsü Gif Yapma Programı

Kolay GIF ekran kayıt programı indirebilirsiniz. Özellikle internette bir şeyler anlatmak veya nasıl yapıldığını göstermek için video çekmek yerine basitçe Gif hazırlayabilirsiniz. Özellikle webmaster ve sosyal medyada sıkça resimler paylaşan sayfa yöneticilerinin oldukça işine yarayacak olan bu yazılım ekranda yaptıklarınızı adım adım kaydediyor ve Gif animasyon şeklinde size sunuyor. GifCam adlı ücretsiz yazılım ekran kaydı almak ve alınan kayıtları GIF formatında kaydedebileceğiniz yazılım bu işlemi hızlı bir şekilde yaptığı içinde rakiplerinden ayrılıyor.

GifCam Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir

Gifcam ekranda yaptığınız işlemleri saniye saniye kaydeder ve size gif olarak verir. Yaptığımız denemelerde Videolarda da başarının çok yüksek olduğunu gördük, Kısacası ekrandan fotoğraf (gif) formatında bir animasyon elde etmek istiyorsanız en iyi programlardan biridir. Programın boyutu sadece 1.5MB ve kurulum gerektirmemektedir. İstediğiniz gibi çalıştırıp kullanabilirsiniz.

Programı çalıştırdığınız zaman şeffaf bir pencere karşınıza çıkacaktır. Pencere içerisinde yer alan kısım kayıt altına alınacak bölümdür. Yani çerçevenin arka kısmında yaptığınız işlemler kaydedilir. Gifcam adlı programın sağ kısmında butonlar arasında yer alan Rec butonu ile kaydı başlatıyorsunuz. Tıkladığınız anda çerçeve içerisinde yer alan tüm hareketler kaydedilecektir. Daha sonra Stop butonuna tıklayarak kaydı durdurabilirsiniz.

Yaptığınız işlemleri kaydetmek için Save butonuna Tıklayıp kaydedilecek konumu seçip dosya ismini giriyorsunuz ve kaydı tamamlıyorsunuz.

Gifcam ile Videodan GIF kaydetme

Eğer videodan bir bölümü GIF formatında kayıt altına almak istiyorsanız Rec butonu yanında yer alan küçük oka tıklıyorsunuz ve açılan menüden 10 fps, 16 fps ve 33 fps ayarlarını değiştirerek kaliteyi değiştirebilirsiniz. Tabi bu ayarı değiştirmek dosyanın boyutunu da değiştirecektir. Kayıtlarda dikkat ettiyseniz masue imleci görünmüyor. Yine bu ekranda yer alan Capture Cursor seçeneğine tıklarsanız masue imlecinizde kaydedilir.

GifCam İndirme Linki

http://www.bahraniapps.com/apps/gifcam/gifcam.php

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.