Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı Yükle

Başlangıçta Açılan Programları Düzenleme Programı Yükle

Windows başlangıç programlarını düzenleme, değiştirme ve kaldırma yazılımını yükleyerek sisteminizin açılış hızın artırabilirsiniz. Bilgisayarınız açılırken başta driver dosyalarınız olmak üzere pek çok yazılıma başvurarak hepsini çalıştırır buda sistemnizin geç açılmasına neden olur. Bilgisayarınızın açılışında onlarca program ve servis devreye girmesi nedeni ile uzun bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Hatta bunlardan bazıları hoşunuza gitmediği için sonradan kapatmak zorunda kalıyorsunuz. Bu sorundan kurtulmak için kullanacağımız program adlı ücretsiz yazılımdır.

Kullanmakta olduğumuz hatta çok nadiren bile kullandığımız yazılımlar bile kendisini başlangıç programlarına ekleyebiliyor. Ücretli veya ücretsiz olsun bilgisayara indirip kurduğunuz yazılımlar otomatik olarak açılışta çalışan programlarda yer alıyor. Bu sayede programlar bilgisayar her açıldığında otomatik olarak çalışıyor. Bu şekilde programların sayısı arttıkça bilgisayarın açılış hızı da yavaşlıyor. Bilgisayarın daha hızlı açılması ve açıldıktan sonra bile hızlı çalışması için Windows’un başlangıcında açılan programlardan işimize yaramayanları seçip iptal etmeniz gerekiyor.

Synei Startup Manager yazılımı sayesinde açılışta devreye girmesini istediğiniz programları belirleyebildiğiniz gibi istemediğiniz programları da engelleme şansınız bulunuyor. Ayrıca toplu bir şekilde program ekleme ya da çıkarma seçenekleri de yer alıyor. Burada program sayısını azaltmanızda fayda var.

Synei Startup Manager İndirme Linki

http://www.synei.com/items/downloads/softwares/SystemUtilities.exe

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir