Bedava Klasör Şifreleme ve Gizleme Programı

Bedava Klasör Şifreleme ve Gizleme Programı

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan Folder Lock adlı yazılım ile bilgisayarınızdaki klasörlerinizi şifreleyebilir hatta görünmez kılabilirsiniz. Yazılımın en güzel özelliği tabi ki ücretsiz oluşu ve Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinin 32-bit ve 64-bit sürümlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor olmasıdır. Folder Lock kullanım kolaylığı ile de kullanıcıları memnun ediyor. Yazılımın kolay bir arayüzü bulunuyor. Böylece gizlemek istediğiniz belgelerinizi bir klasörde tutarak şifreleyebilir hatta görünmesini engelleyebilirsiniz.

Klasör şifreleme ve klasör gizleme ile ilgili pek çok program bulunmaktadır. Folder Lock adlı program kullanım kolaylığı ve ücretsiz oluşu ile ön plana çıkmayı başarıyor. Klasörleri şifrelemek ve gizlemek için sürükle bırak yöntemini mümkün kılıyor. Parola korumalı olarak belirlediğiniz dosyaları saklayabiliyorsunuz.

Folder Lock adlı programı yükledikten sonra ilk çalıştırdığınızda bir şifre belirliyorsunuz. Tabi bu şifre unutmayacağınız bir şifre olmalı ve kırılması zor bir şifre olmalıdır. Bunun için şifrenizin içerisinde büyük harf, küçük harf sayı ve karakterlerden oluşan bir şifre olmalıdır.

Daha sonra şifrelemek istediğiniz dosyaları ve klasörleri Add items ile seçebilirsiniz. Şifreleme işlemi için on/off butonunu kullanabilirsiniz. Ayarlar sayfasından kendinize özel tercihlerinizi seçebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda bütün kilitler kalkabilir ve böylece tek tek uğraşmazsınız. Aynı şekilde uygulamadan çıktıktan sonra belirlemiş olduğunuz klasör ve dosyalar otomatik olarak tekrar şifrelenir ve gizlenir.

Folder Lock İndirme Linki: http://download.cnet.com/Folder-Lock/3000-2092_4-10063343.html

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.